S cookies si náš web více vychutnáte
Aby vám šlo brouzdání na našich stránkách jako po másle, povolte prosím cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami v nastavení.
Vyhledat zájezdy
Kam jedete
Za čím jedete
Na kolik dní
Zvolené preference
Tag
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Anglie pro náročné

Školní zájezd do Anglie

Délka
7 dní / 4 noci
Ubytování
Hotel / místní rodiny
Strava
Snídaně / plná penze
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 11 500 Kč
za osobu

Cena je kalkulována na počet alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci na vaše místo odjezdu.

Procestovali jsme celou Evropu
Naše programy vznikají na základě osobní zkušenosti z místa.
Vycházíme vám vstříc
Každý program je možné upravit na míru.
Přes 100 000 cestujících
Přípravou zájezdů žijeme již 12 let, nic nás už nepřekvapí.

V kostce

Během sedmi dnů v Království studenti poznají nejvýznamnější místa Anglie: Londýn, monumentální Stonehenge, univerzitní Oxford a zámek Windsor. Zajímavá bude i návštěva Harry Potter Studia!

Ráda bych Vám moc poděkovala za naprosto skvělý školní zájezd. Paní průvodkyně byla fantastická nejen co se znalostí, přehledu a organizace týká.

AHOL Ostrava

Program školního zájezdu

1. den: Přesun od školy do Velké Británie

V brzkých odpoledních hodinách odjezd od Vaší školy či jiného místa dle Vašeho přání. Noční přejezd přes Německo a Francii. Transport přes La Manche Eurotunelem do Anglie.

2. den: Prohlídka Londýna

Ráno přijedeme přímo do Westminsteru, kde si prohlédneme hodinovou věž Big Ben i gotické opatství Westminster Abbey. Poté nakoukneme do sídla premiérů na Downing Street 10, o pár metrů dále se vyfotíme u stráže a jejích hřebců na Horse Guard´s Parade. Pak si projdeme malebný St James´s Park s jezerem a pelikány, kteří zde žijí přes 400 let. Na konci parku nás čeká Buckingham Palace a památník královny Viktorie. Slavnostní třídou The Mall dojdeme na Trafalgar Square, kde si pod Nelsonovým sloupem připomeneme bitvu u Trafalgaru, navštívit můžeme i Národní galerii. Nenápadnou uličkou projdeme na náměstíčko Leicester Square – právě zde v kině Odeon probíhají slavnostní premiéry známých filmů. Odtud konečně dojdeme do středobodu města – na rušnou křižovatku Picadilly Circus. Odtud proklouzneme do Čínské čtvrti, kde nás omámí vůně z netradičních obchůdků a restaurací. Pak zamíříme na Covent Garden, kde se podíváme do kamenné tržnice s různorodým sortimentem a pobavíme se s pouličními umělci, neboť pouze zde smějí vystupovat. Vrcholem dne bude procházka po mostě Golden Jubilee, kde se nám odhalí panorama s London Eye a Houses of Parliament. Poté, co obří London Eye prozkoumáme zblízka, zakončíme den přechodem slavného mostu Westminster a odjedeme na ubytování.

3. den: Prohlídka Londýna

Prohlídku začneme u Shakespearova divadla Globe a muzea moderního umění Tate Modern. Přes unikátní most pro pěší Millenium Bridge zamíříme k nepřehlédnutelné St Paul´s Cathedral, druhé největší, co kdy byla postavena. Nedaleko stojí starobylá Bank of England – první centrální banka světa. Naše procházka povede i místem, kde kdysi vznikl zničující požár, proto zde dnes stojí Památník Velkého požáru ve formě dórského sloupu s vyhlídkou. Vrátíme se zpět na nábřeží, kde si prohlédneme pevnost Tower (UNESCO) – místo uložení korunovačních klenotů Anglie. Zároveň máme dokonalý výhled na ikonický Tower Bridge – v případě vstupu se můžeme projít po skleněné plošině vysoko nad řekou a seznámit se s průběhem výstavby. Pokračujeme po druhé straně nábřeží, kde nemineme prosklenou moderní radnici City Hall ani válečný křižník HMS Belfast. Dojdeme až k nejvyšší budově Velké Británie – k mrakodrapu The Shard. V případě zájmu můžeme zajít i na prosluslý trh s potravinami všeho druhu Borough Market. Odtud se metrem přesuneme na obchodní třídu Oxford Street, na jejímž konci čeká Primark. Zbývající čas můžeme strávit v Hyde Parku, kam vkročíme přes Marble Arch.

4. den: Stonehenge, Oxford

Po snídani se vydáme na cestu k tajemnému Stonehenge – místo zapsané na seznamu UNESCO. Jedná se o nejslavnější megalitickou památku světa, jejíž stáří se odhaduje na 3100 – 1900 let př. n. l.. Dodnes se vedou spory o tom, k čemu Stonehenge sloužilo, odborníci mají různé teorie – mohlo jít o místo, kde se léčili zranění, místo, které sloužilo jako svatyně, ve které se odehrávaly různé rituály či cosi jako astronomická observatoř. Návštěva místa je jistě velkým zážitkem, neb každý megality zná z učebnicových obrázků.

Posledním bodem dne bude univerzitní Oxford, město s nejstarší univerzitou v anglicky hovořících zemí na světě, založenou již v roce 1167. Vidět budete moci koleje Christ Church, se známou Velkou síní z Harryho Pottera. Nenecháme si ujít ani pro Oxford charakteristickou budovu Radcliffe Camera se svou známou kupolí. Uvidíte také Clarendon Building, Magdalen College, Saint Aldate’s Street, Carfax Tower a nejstarší kolej Merton College. Neunikne nám ani prastarý hrázděný dům z 15. století, v jehož interiéru je možné posedět nad šálkem britského čaje. Zbytek času v centru města věnujeme volné procházce po centru.

Po návštěvě odjezd na ubytování.

Pozn. – Tento den je možné v případě Vašeho zájmu přidat do programu zastávku v městečku Salisbury, je však třeba počítat s časovou náročností programu.

5. den: Harry Potter Studio, Windsor

V 8:30 se vydáme do Harry Potter Studia, které se nachází za Londýnem. Prohlídka rekvizit z filmů o Harrym Potterovi trvá přibližně tři hodiny. Návštěvníci uvidí nejzajímavější filmové interiéry – například Velkou síň, Příčnou ulici s kouzelnickými obchody, Harryho ložnici, chemickou třídu profesora Snapa, nástupiště 9 a ¾ s vlakem nebo obří model Bradavic. Nechybí ani velké množství rekvizit, které se ve filmu objevovaly, například kostýmy, hůlky, Harryho předměty či kouzelný klobouk. Expozice je velmi zdařilá a návštěvníci bývají nadšení, na závěr je možné si zakoupit suvenýry stylizované do pohádkové podoby, například Bertíkovy fazolky či kopie hůlek. Cena zlevněného lístku se pohybuje okolo 24£.

Poté se přesuneme na zámek Windsor, který je nejstarším a největším obývaným zámkem na světě. Po více než 1000 let byl obýván anglickými králi a královnami a i dnes zde současná královna Alžběta II. tráví své soukromé víkendy. Zámek se rovněž dodnes využívá pro pořádání různých ceremonií a státních příležitostí.

V podvečer odjezd na ubytování.

6. den: Regent‘s park, Camden Town, Natural History Museum

Dopoledne věnujeme volnějšímu programu, během něhož bude čas nadýchat se atmosféry klidu tradičního britského parku Regent‘s park i ruchu proslulé londýnské čtvrti Camden Town, která se nachází hned vedle. Regent‘s park je malebný rozlehlý park, v teplých měsících navíc nádherně kvete, ideální místo pro chvíli rozjímání v zářivě zelené trávě. Přímo u Regent‘s park se rovněž nachází populární Muzeum voskových figurín Madame Tussauds – na přání Vám zajistíme vstup, bohužel je ale nutné počítat s velmi vysokou cenou lístku. Poté budeme pokračovat do Camden Town, velmi rušné londýnské čtvrti, která je centrem alternativní kultury a hudby. Nachází se zde i slavný místní trh.

Poté metrem přejedeme k oblíbenému Natural History Museum, které bezplatně navštívíme.

V podvečer odjezd z Londýna do Doveru, kde proběhne transport zpět na kontinentální Evropu.

7. den: Návrat do ČR

V odpoledních hodinách příjezd do ČR.

Náš tip

Londýn je nádherný i v předvánočním období, kdy je typickým anglickým způsobem nazdoben.

Co je a není v ceně

1 místo zdarma na 14 platících účastníků včetně vstupů

doprava zájezdovým autobusem (WC, video, nápoje, pásy) – garance moderního vozu

transport přes kanál La Manche (Eurotunel či trajekt)

4x ubytování v místních rodinách v pokojích s různou kapacitou a se společnou koupelnou, v ceně plná penze (s obědovými balíčky)

rozvoz mezi rodinou a autobusem

český průvodce cestovní kanceláře

rozšířené cestovní pojištění (léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti, zavazadel)

pojištění proti úpadku CK

přistavení autobusu ke škole

přizpůsobení programu dle Vašeho přání

ubytovací taxy a případné vstupy a MHD

Ubytování v místních rodinách ve vícelůžkových pokojích se společnou koupelnou, v ceně plná penze (s obědovými balíčky) i svážení studentů k našemu autobusu.

Cena je platná při účasti alespoň 45 platících osob. Cena je kalkulována na odjezd z Prahy a okolí, u dalších odjezdových míst může být cena upravena.

Často kladené dotazy

Jak je to s volnými termíny?

Má-li Vaše škola jasně stanovený neflexibilní termín, kdy se zájezd má konat, vždy se Vám snažíme vyjít vstříc. V takovém případě je však dobrý nápad zájezd rezervovat co nejdříve, protože nejoblíbenějším hotelům a průvodcům se termíny rychle plní již na začátku školního roku!

Jaká je kapacita autobusu?

Naše kancelář disponuju všemi dostupnými velikostmi autobusů. Všechny naše zájezdy jsou kalkulovány na minimální počet 45 plně platících účastníků a nejčastěji využíváme autobusy, kde budete mít k dispozici 51 - 57 míst. V případě potřeby však můžeme využít i nestandardní autobus, kde budete mít až 63 míst (parkuje v Praze), anebo patrový autobus, kde budete moci využít 79 - 81 míst.

Je možné vypravit i zájezdy s menším autobusem a s menší skupinkou pod 40 žáků, tyto zájezdy se ale výrazně prodraží, protože náklady na dopravu se rozpočítávají mezi nižší počet účastníků. Dle naší zkušenosti nemá příliš smysl zájezd s malým počtem účastníků uvažovat.

Jak je to s ubytováním?

Ve většině destinací již máme oblíbené hotely či hostely, které dlouhodobě využíváme a jsou prověřené časem. Strava vždy probíhá formou bufetové snídaně, každý se může dosyta posilnit před programem daného dne. :-)

Pokoje vždy rozdělujeme tak, aby přesně seděly na počet dívek a chlapců, a seznam pokojů vždy máte k dispozici předem, aby se žáci mohli ještě ve škole rozdělit. Pedagogové mají pro sebe jeden samostatný pokoj.

Název ubytování a případné podrobnosti se Vy i žáci vždy dozvíte před zájezdem z našeho infolistu s podrobnými pokyny k zájezdu.

Jak je to s cestovním pojištěním?

Všechny naše školní zájezdy automaticky mají v ceně pojistný produkt AXA Komfort. Tento pojistný produkt má v ceně pojištění léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti a zavazadel.

Cestovní pojištění je vždy automaticky sjednáno i pro pedagogy.

Jaké doklady žáci potřebují pro cestu do zahraničí?

Všichni účastníci zájezdu musí mít s sebou občanský průkaz, anebo cestovní pas. Pro děti do 14,99 let je možné mít i takzvanou dětskou občanku, poplatek za její vystavení je 100 Kč.

Speciální případ - u zájezdů do Velké Británie musí všichni mít cestovní pas, občanský průkaz nestačí! Neobčané EU (například vietnamští studenti) musí mít také vyřízené vízum!

Délka
7 dní / 4 noci
Ubytování
Hotel / místní rodiny
Strava
Snídaně / plná penze
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 11 500 Kč
za osobu

Cena uvažuje alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci pro jiný region.

Chtěl bych Vám ještě jednou poděkovat za krásný zájezd. Vše bylo pečlivě naplánováno, paní průvodkyně je velmi sympatická a ochotná, autobus luxusní, ubytování krásné. Jsem rád, že jsme si vybrali právě Vás.

SŠ řemesel a služeb, Děčín
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Zájezd máme úspěšně za sebou. Moc chválím paní průvodkyni, byli jsme s ní maximálně spokojeni.

ZŠ gen. Z. Škarvady, Ostrava-Poruba
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Výlet se vydařil a děti byly nadšené. Musím moc poděkovat naší delegátce, že nám pomohla při vyzvednutí mobilního telefonu, který jedna z našich žaček ztratila hned první den v muzeu voskových figurín. Také bych moc ráda poděkovala pánům řidičům, kteří nám také vždy vycházeli vstříc a byli velmi příjemní a trpěliví. Dokonce byli ochotni s námi jeden večer zajet k autobusu, protože jeden ze žáků se obával, že nechal v taxíku ledvinku s doklady a penězi a nakonec se našla v autobuse. Jinak jsem zatím neslyšela žádnou výtku, či stížnost ani ze strany rodičů. Spíše naopak. Většina nám děkovala hned po příjezdu a později i formou sms zpráv či emaily.

ZŠ Bojanov
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Ještě jednou moc díky za krásně zařízený zájezd. Byli jsme moc spokojeni.

ZŠ Masarykovo nám., Říčany
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Moc dobře se s Vámi spolupracovalo, na všechno, na čem jsme se domluvily, jsem se mohla spolehnout a výlet splnil naše očekávání. I děti si program moc pochvalovaly. Nakonec i ta kombinace ubytování byla příjemná, jsem moc ráda, že jste mi vyšla vstříc.

ZŠ Brandýs nad Labem
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za zájezd. Děti si velmi chválily rodiny, u kterých byly ubytované. Musím ocenit i paní průvodkyni, která byla velmi energická i trpělivá. Určitě Vás budu doporučovat dále.

ZŠ Maršovská, Teplice
Školní zájezd do Londýna a okolí, Velká Británie

Chtěla bych vám moc poděkovat. Žáci si zájezd moc užili. Všichni jsme byli moc spokojeni s hostitelskými rodinami (hezké prostředí, všichni velmi milí a vstřícní, ochotní pomoci, popovídali si s žáky, dobrá strava). Velké DÍK patří i našemu panu průvodci, jeho odbornému výkladu i pedagogickému přístupu. Páni řidiči byli velcí profesionálové.

ZŠ Seč, okr. Chrudim
Školní zájezd do Londýna a okolí, Velká Británie

Moc děkujeme za velice zdařilý zájezd do Londýna s Vaší cestovní kanceláří. Velký dík hlavně Vám za vstřícnou a milou komunikaci od samého počátku plánování naší akce. Byla jste vždy oporou a trpělivě reagovala na všechny naše dotazy až do úspěšného konce. Oceňujeme spolehlivost pánů řidičů a skvělou paní průvodkyni, která nám vycházela všemožně vstříc a měla vždy pochopení pro naše svěřence. S přehledem nás zasvětila do pamětihodností Londýna a okolí. Rádi si s Vámi v budoucnu podobné akce zopakujeme. Ještě jednou děkuji jménem naší školy za spolupráci.

ZŠ Běchovice
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Chtěla bych vám moc poděkovat za skvěle zorganizovaný zájezd do Londýna. Slečna průvodkyně měla výborný přehled, široké znalosti a vše bylo detailně naplánované. Autobus byl pohodlný. S ubytováním v rodinách nebyl žádný problém. Velký dík patří také vám za skvělou organizaci a rychlé reakce!

Gymnázium Lesní čtvrť, Zlín
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Ráda bych Vám moc poděkovala za naprosto skvělý školní zájezd. Paní průvodkyně byla fantastická nejen co se znalostí, přehledu a organizace týká.

AHOL Ostrava
Školní zájezd do Londýna a okolí, Velká Británie

Poptávka zájezdu

Do poznámky nám prosím napište možné termíny či období/měsíc, kdy plánujete vyjet. Můžete přidat i případné dotazy či poznámky, zkrátka cokoliv Vám přijde důležité. :-)

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů.

Děkujeme za vaši zprávu, brzy se vám ozveme.
Oops! Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu nebo nás kontaktujte.
Jsme tu pro Vás.

Už 13 let s námi objevujete Evropu

Nejen, že jsme veškeré nabízené lokality osobně navštívili, ale navíc vám program zájezdu dokážeme upravit přesně na míru.

13 let
na trhu
100 tis.
cestujících
1600
autobusů
90+
programů
Učitelé nic neplatí
Na každých 14 dětí připadá pedagog zdarma
Zájezdy na míru
Každý zájezd upravíme přesně dle Vašich potřeb
Moderní autobusy
Sázíme jen na časem ověřené dopravce
Propracované programy
Správně sestavený program je základ úspěchu
Propagační materiály
Atraktivní leták a plakát ke každému zájezdu
Rodinná cestovka
Soustředíme se na kvalitu, ne kvantitu
Vyfiltrované zájezdy0 z celkových 0 zájezdů.
Zobrazit všechny zájezdy
No results found.
Button Text