S cookies si náš web více vychutnáte
Aby vám šlo brouzdání na našich stránkách jako po másle, povolte prosím cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami v nastavení.
Vyhledat zájezdy
Kam jedete
Za čím jedete
Na kolik dní
Zvolené preference
Tag
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Berlín s výukou němčiny

Školní zájezd do Berlína, Německo

Délka
5 dní / 4 noci
Ubytování
Studentský hostel
Strava
Snídaně
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
na vyžádání
za osobu

Cena je kalkulována na počet alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci na vaše místo odjezdu.

Procestovali jsme celou Evropu
Naše programy vznikají na základě osobní zkušenosti z místa.
Vycházíme vám vstříc
Každý program je možné upravit na míru.
Přes 100 000 cestujících
Přípravou zájezdů žijeme již 12 let, nic nás už nepřekvapí.

V kostce

Připravili jsme pro vás nabídku poznávacího zájezdu do Berlína spojenou s výukou německého jazyka. Zájezd započne nejprve prohlídkou zámku Sanssouci a filmových ateliérů UFA. Dále během tří dnů je vždy dopoledne pro studenty připraven výukový blok němčiny, po němž následuje prohlídka pulzujícího Berlína. Kromě historického centra města žáci poznají také East Side Gallery, Muzejní ostrov, berlínskou ZOO nebo zámek Charlottenburg.

Ráda bych poděkovala za organizaci školního zájezdu do Berlína. Průvodci byli moc fajn, řidič autobusu také, myslím, že se zájezd líbil. Do budoucna bych ráda zorganizovala další zájezdy.

Obchodní akademie, Mladá Boleslav

Program školního zájezdu

1. den: Postupim, zámek Sanssouci, studio Babelsberg

Školní zájezd začíná ranním odjezdem od Vaší školy či jiného místa dle Vašeho přání.

Přesuneme se do Braniborska do Postupimi na zdejší slavný zámek Sanssouci – letní zámecké sídlo Hohenzollernů. Zámek Sanssouci je také často pokládán za německého konkurenta francouzskému Versailles. Je ale vybudován v rokoku a je pozoruhodný především svými zahradami. Sanssouci patří do souboru paláců a parků v Postupimi a Berlíně zapsaných v roce 1990 do seznamu světového dědictví UNESCO. Zámek a okolní paláce s parky navštíví každoročně více než dva miliony lidí z celého světa. Dostatek času bude jak na prohlídku interiéru, tak na procházku po zámeckých zahradách.

Poté se přesuneme do studia Babelsberg, což je komplex filmových ateliérů na východním předměstí Postupimi. Ateliéry vznikly již v roce 1912 a jsou nejstaršími na světě. Vznikla zde filmová společnost UFA, která je úzce spjata s historií německého filmu. Mezi nejznámějšími filmy, které se zde natáčely můžeme jmenovat Bourneovo ultimátum, Hanebný Pancharti nebo Atlas mraků.

V podvečer odjezd na ubytování na okraji Berlína.

2. den: kurz NJ, centrum Berlína

Dopoledne začne první blok výuky německého jazyka (3 lekce). Odpoledne poté následuje pěší komentovaná prohlídka historického centra Berlína. Uvidíte Říšský sněm, jehož budova sloužila od roku 1894 do roku 1933, kdy došlo ke známé události – k požáru Říšského sněmu.  Zrekonstruovaná budova se od roku 1999 pyšní skleněnou kupolí, která slouží jako vyhlídka. Projdeme se kolem Braniborské brány, zastávka bude také u památníku holocaustu – Židovského památníku (vstup zdarma). Dále budeme pokračovat k muzeu Topografie teroru (vstupné zdarma), kde za války bylo sídlo říšské policie, a také k dobře známému místu dob minulých – hraničnímu přechodu mezi Západním Berlínem a NDR – k Checkpoint Charlie. Procházku zakončíme na známém moderním náměstí Potsdamerplatz.

Podvečerní odjezd na ubytování.

3. den: kurz NJ, Museumsinsel, Alexanderplatz

Po snídani budeme pokračovat v kurzu němčiny dalšími třemi lekcemi. Pak se vydáme do muzejní čtvrti Museumsinsel (Ostrov muzeí). Muzea zaobírají severní část ostrova na Sprévě, na níž leží pět světově významných muzeí. Ostrov je od roku 1999 na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Vybraná muzea dle Vaší volby navštívíme, doporučujeme například Nové muzeum, kde se nacházejí vzácné exponáty ze starověkého Egypta. Hned na břehu vedle Ostrova muzeí se také nachází Deutsches Historisches Museum (vstup zdarma), které návštěvníkům chronologicky představuje historii Německa od středověku až po modernu, a to nejen ve formě umění a vzácností, ale i formou předmětů každodenní potřeby.

Od muzejního ostrova se přesuneme historickou čtvrtí Nikolaiviertel, která je nejstarší čtvrtí v Berlíně, až na náměstí Alexanderplatz, kde uvidíme červenou radnici Rotes Rathaus a slavnou Televizní věž (na které je možno navštívit vyhlídku). Pak odjedeme zpět na ubytování.

4. den: kurz NJ, East Side Gallery, KaDeWe

Předposlední den našeho školního zájezdu zakončíme jazykový kurz. Pak přejedeme do centra Berlína, k Oberbaumbrücke, odkud procházkou podél Sprévy dojdeme k East Side Gallery, která je dnes jediným větším souvislým zbytkem bývalé Berlínské zdi, dříve dlouhé 165 km. Poté metrem přejedeme do západní části Berlína, kde si ještě prohlédneme slavný kostel Gedächtniskirche – v moderní dostavbě vedle zříceniny původního kostela nás čeká fascinující vitráž, která zcela nahradila obvodové stěny stavby. Na závěr se podíváme na jednu z nejznámějších berlínských tříd Kurfürstendamm a také do obchodního centra KaDeWe.

Podvečerní odjezd na ubytování.

5. den: ZOO, Charlottenburg

Závěrečný den v Berlíně strávíme nejprve v populární berlínské ZOO, která se proslavila především odchovem mláděte ledního medvěda, jímž byl slavný Knut. Berlínská ZOO je také nejstarší zoologickou zahradou v Evropě, a kromě běžně chovaných zvířat se pyšní chovem pandy velké, což je v Německu unikát. Jinak zde můžeme obdivovat zástupce živočišné říše ze všech koutů světa. V druhé části dne navštívíme největší královský palácový komplex v Berlíně Charlottenburg. Svůj název nese podle manželky pruského krále Friedricha I. Sofie Charlotty z Hannoveru. Během druhé světové války byl silně poškozen, avšak dočkal se rekonstrukce a dnes slouží jako muzejní komplex. Za návštěvu jistě stojí Muzeum Porcelánu nebo Zlatá Galerie Georga von Konbelsdorfa. Zámek je obklopen anglickým parkem, který v sobě ukrývá Mauzoleum královny Luisy, kde jsou pochováni další členové královské rodiny.

Na zámku Charlottenburg se rozloučíme s pobytem v Berlíně a zamíříme zpět do ČR.

Náš tip

Vyzkoušejte adventní termín! V prosinci se Berlín stává vánočním městem plným adventních trhů a nádherné výzdoby, což může ozvláštnit Váš zájezd.

Co je a není v ceně

1 místo zdarma na 14 platících účastníků včetně vstupů

doprava zájezdovým autobusem (WC, video, nápoje, pásy) – garance moderního vozu

4x ubytování ve studentském hotelu (vícelůžkové pokoje s vlastním či společným sociálním zařízením)

4x snídaně

9 lekcí německého jazyka (1 lekce = 45 minut)

český průvodce cestovní kanceláře

rozšířené cestovní pojištění (léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti, zavazadel)

pojištění proti úpadku CK

přistavení autobusu ke škole

přizpůsobení programu dle Vašeho přání

případné vstupy, ubytovací taxy a MHD

Cena je platná při účasti alespoň 45 platících osob. Cena je kalkulována na odjezd z Prahy a okolí, u dalších odjezdových míst může být cena upravena.

Často kladené dotazy

Jak je to s volnými termíny?

Má-li Vaše škola jasně stanovený neflexibilní termín, kdy se zájezd má konat, vždy se Vám snažíme vyjít vstříc. V takovém případě je však dobrý nápad zájezd rezervovat co nejdříve, protože nejoblíbenějším hotelům a průvodcům se termíny rychle plní již na začátku školního roku!

Jaká je kapacita autobusu?

Naše kancelář disponuju všemi dostupnými velikostmi autobusů. Všechny naše zájezdy jsou kalkulovány na minimální počet 45 plně platících účastníků a nejčastěji využíváme autobusy, kde budete mít k dispozici 51 - 57 míst. V případě potřeby však můžeme využít i nestandardní autobus, kde budete mít až 63 míst (parkuje v Praze), anebo patrový autobus, kde budete moci využít 79 - 81 míst.

Je možné vypravit i zájezdy s menším autobusem a s menší skupinkou pod 40 žáků, tyto zájezdy se ale výrazně prodraží, protože náklady na dopravu se rozpočítávají mezi nižší počet účastníků. Dle naší zkušenosti nemá příliš smysl zájezd s malým počtem účastníků uvažovat.

Jak je to s ubytováním?

Ve většině destinací již máme oblíbené hotely či hostely, které dlouhodobě využíváme a jsou prověřené časem. Strava vždy probíhá formou bufetové snídaně, každý se může dosyta posilnit před programem daného dne. :-)

Pokoje vždy rozdělujeme tak, aby přesně seděly na počet dívek a chlapců, a seznam pokojů vždy máte k dispozici předem, aby se žáci mohli ještě ve škole rozdělit. Pedagogové mají pro sebe jeden samostatný pokoj.

Název ubytování a případné podrobnosti se Vy i žáci vždy dozvíte před zájezdem z našeho infolistu s podrobnými pokyny k zájezdu.

Jak je to s cestovním pojištěním?

Všechny naše školní zájezdy automaticky mají v ceně pojistný produkt AXA Komfort. Tento pojistný produkt má v ceně pojištění léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti a zavazadel.

Cestovní pojištění je vždy automaticky sjednáno i pro pedagogy.

Jaké doklady žáci potřebují pro cestu do zahraničí?

Všichni účastníci zájezdu musí mít s sebou občanský průkaz, anebo cestovní pas. Pro děti do 14,99 let je možné mít i takzvanou dětskou občanku, poplatek za její vystavení je 100 Kč.

Speciální případ - u zájezdů do Velké Británie musí všichni mít cestovní pas, občanský průkaz nestačí! Neobčané EU (například vietnamští studenti) musí mít také vyřízené vízum!

Délka
5 dní / 4 noci
Ubytování
Studentský hostel
Strava
Snídaně
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
na vyžádání
za osobu

Cena uvažuje alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci pro jiný region.

Chtěla bych Vám poděkovat za organizaci včerejšího zájezdu. :-) Moc se vyvedl, paní průvodkyně i pan řidič byli výborní, děti nadšené. Budu se těšit na další spolupráci!

ZŠ Mazurská, Praha
Školní zájezd do Drážďan a Moritzburgu, Německo

Výlet byl skvělý, všechno klaplo. Paní průvodkyni i panu řidiči moc děkujeme! Těšíme se zase příště.

ZŠ Švehlova, Praha 10
Školní zájezd do Drážďan a Moritzburgu, Německo

Vše proběhlo ok, se školním zájezdem jsme byli všichni spokojeni. :-)

Gymnázium Nad Kavalírkou, Praha 5
Školní zájezd do Norimberku, Německo

Velmi chválíme průvodce, už chystáme další zájezd.

ZŠ Žižkova, Turnov
Školní zájezd do Bavorska a Salzburgu, Německo

Chtěli bychom tímto moc moc poděkovat za skvělou organizaci našeho zájezdu do Berlína. Od samého začátku naší spolupráce s Vámi byla skvělá komunikace, reagovala jste vždy rychle a kompetentně na naše připomínky a požadavky. Lokalita ubytování byla výhodná, nemuseli jsme se dlouze přemísťovat ze středu města a v okolí byla možnost najíst se v některých z blízkých restauracích a fast foodech. Pro děti ideální. Pokoje v hotelu byly opravdu čisté, nadstandardem bylo WC a sprcha na každém z pokojů. Paní průvodkyně měla vše připravené, informací byl dostatek.

ZŠ Karlovy Vary
Školní zájezd do Berlín, Německo

Výlet byl super, moc jsme si to užili. Vám každopádně děkujeme za skvělý zájezd a doufáme, že zase brzy s Vámi někam vyrazíme.

ZŠ Jistebnice
Školní zájezd do Drážďan, Německo

Moc děkujeme za pana řidiče, kterého jsme znali už z Norimberku, cesta byla super. Paní průvodkyně milá a připravený program měla dobře. Moc děkuju za skvělou spolupráci s Vámi a těším se příští rok na další školní výlety.

ZŠ Švehlova, Praha 10
Školní zájezd do Drážďan, Německo

Chtěla bych Vám poděkovat za krásný zájezd do Legolandu a Mnichova, opravdu jsme si ho užili. Počasí bylo nádherné, děti se bavily.

ZŠ Jílové, okr. Děčín
Školní zájezd do Mnichova a Legolandu, Německo

Norimberská ZOO je úžasná, děti i rodiče byli nadšení. Paní průvodkyně byla skvělá, velmi příjemná.

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, Česká Lípa
Školní zájezd do Norimberku, Německo

Mnohokrát děkujeme za bezproblémový průběh celého zájezdu, s maximální spokojeností Vás při dalším plánování výletů budeme kontaktovat.

SŠ informatiky služeb, Důr Králové nad Labem
Školní zájezd do Drážďan a Moritzburgu, Německo

Chtěla bych Vám poděkovat za perfektně zorganizovaný zájezd do Míšně. Paní průvodkyně i pan řidič byli skvělí, Vy osobně se nám vždy věnujete a máte vše vzorně připravené a zorganizované. Včerejší počasí bylo opravdu vánoční a tak zájezd neměl chybu. :-) Už teď přemýšlíme, kam pojedeme příště. :-)

ZŠ Běchovice, Praha
Školní zájezd do Míšně a Moritzburgu, Německo

Zájezd se nám velmi líbil. Studenti byli z programu na téma automobilek opravdu velmi nadšení a muzea si užili.

SPŠ Chomutov
Školní zájezd do Mnichova a Inglostadtu, Německo

Poptávka zájezdu

Do poznámky nám prosím napište možné termíny či období/měsíc, kdy plánujete vyjet. Můžete přidat i případné dotazy či poznámky, zkrátka cokoliv Vám přijde důležité. :-)

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů.

Děkujeme za vaši zprávu, brzy se vám ozveme.
Oops! Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu nebo nás kontaktujte.
Jsme tu pro Vás.

Už 13 let s námi objevujete Evropu

Nejen, že jsme veškeré nabízené lokality osobně navštívili, ale navíc vám program zájezdu dokážeme upravit přesně na míru.

13 let
na trhu
100 tis.
cestujících
1600
autobusů
90+
programů
Učitelé nic neplatí
Na každých 14 dětí připadá pedagog zdarma
Zájezdy na míru
Každý zájezd upravíme přesně dle Vašich potřeb
Moderní autobusy
Sázíme jen na časem ověřené dopravce
Propracované programy
Správně sestavený program je základ úspěchu
Propagační materiály
Atraktivní leták a plakát ke každému zájezdu
Rodinná cestovka
Soustředíme se na kvalitu, ne kvantitu
Vyfiltrované zájezdy0 z celkových 0 zájezdů.
Zobrazit všechny zájezdy
No results found.
Button Text