S cookies si náš web více vychutnáte
Aby vám šlo brouzdání na našich stránkách jako po másle, povolte prosím cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami v nastavení.
Vyhledat zájezdy
Kam jedete
Za čím jedete
Na kolik dní
Zvolené preference
Tag
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Řím, Vatikán a Tivoli

Školní zájezd do Říma, Itálie

Délka
5 dní / 2 noci
Ubytování
Hotel / kemp
Strava
Snídaně
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 7 700 Kč
za osobu

Cena je kalkulována na počet alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci na vaše místo odjezdu.

Procestovali jsme celou Evropu
Naše programy vznikají na základě osobní zkušenosti z místa.
Vycházíme vám vstříc
Každý program je možné upravit na míru.
Přes 100 000 cestujících
Přípravou zájezdů žijeme již 12 let, nic nás už nepřekvapí.

V kostce

Školní zájezd do Říma a Vatikánu seznámí studenty během dvou dnů s tím nejzajímavějším, co tato metropole nabízí. Podíváme se i do blízkého okolí – na pozůstatky římského přístavu Ostia a do města Tivoli, kde se nacházejí zachovalé antické vily bohatých Římanů s nádhernými zahradmi. V letních termínech nabízíme zajištění ubytování s bazénem!

Mnohokrát Vám děkuji za organizaci našeho školního zájezdu do Říma. Studentům se pobyt velmi líbil, nám dospělým také. Viděli jsme všechno, co jsme chtěli. Paní průvodkyně byla velmi erudovaná, vyprávěla zajímavě a poutavě.

Gymnázium Jana Keplera, Praha

Program školního zájezdu

1. den: Přesun od školy do Itálie

Odjezd v odpoledních hodinách od Vaší školy, či jiného předem domluveného místa. Následuje noční přejezd do Itálie.

2. den: Vatikán

Úvod našeho školního zájezdu bude patřit hlavně Vatikánu. Začneme prohlídkou slavných vatikánských muzeí se Sixtinskou kaplí. Na náměstí svatého Petra pak vstoupíme do stejnojmenné baziliky, v níž jsou uloženy ostatky významného světce. Velkým magnetem baziliky je především Pieta od Michelangela. V případě dobré časové dispozice mohou zájemci vystoupat do kupole chrámu. Bude také možnost poslat pohled z vatikánské pošty.

Po návštěvě Vatikánu nás čeká procházka k Andělskému hradu, k malebnému náměstí Navona a k římskému Pantheonu. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování za Římem.

3. den: Tivoli a Ostia

Ráno vyjedeme na půldenní výlet do Tivoli – bývalého antického města pro nejbohatší Římany. Mezi nejnavštěvovanější památku zde patří honosné sídlo císaře Hadriána zapsané na seznamu UNESCO, nadchne nás svými mystickými zahradami s nespočtem fontán a vodopádů.

Pak se vydáme za Řím k přímořskému pobřeží, kde se nachází rozsáhlé archeologické naleziště města Ostia. Za doby Římanů sloužilo město jako přístaviště, nalézalo se totiž u ústí řeky Tibery do Středozemního moře. Zkáza města přišla až v 16. století při ničivé záplavě. Dnes zde díky dlouhodobé práci archeologů můžeme prozkoumat pozůstatky dřívějšího divadla, lázní, náměstí, obytných domů a ulic.

V podvečer odjezd zpět na ubytování za Římem.

4. den: Řím a jeho památky

Program dne začneme u dominanty metropole a nejznámější antické památky – u Kolosea. V tomto obrovském amfiteátru se konaly gladiátorské zápasy, které sledovalo až 50 tisíc diváků. V případě Vašeho zájmu amfiteátr zdarma navštívíme. Dalším bodem programu bude slavné Forum Romanum – v době antiky bylo toto místo centrem veškerého dění a padala zde všechna důležitá rozhodnutí. Vystoupíme na slavný vrch Kapitol, kde nás čeká skvělý výhled. Pokračovat budeme na Benátské náměstí kolem monumentálního památníku Viktora Emanuela II., projdeme se rušnou třídou plnou obchodů Via del Corso a zastavíme se u nejkrásnější římské fontány – Fontana di Trevi. Posledním bodem dne budou slavné Španělské schody na Španělském náměstí, kde bude chvilka na posezení a vychutnání si zmrzliny či jiné italské pochutiny.

Zde náš zájezd zakončíme a vydáme se na cestu zpět do ČR.

5. den: Návrat zpět do Čech

Návrat do ČR po poledni.

Náš tip

Co je a není v ceně

1 místo zdarma na 14 platících účastníků včetně vstupů

doprava zájezdovým autobusem (WC, video, nápoje, pásy) – garance moderního vozu

2x ubytování v oblíbeném kempu (bungalovy s vlastní koupelnou)

2x snídaně nebo snídaňový balíček

český průvodce cestovní kanceláře

rozšířené cestovní pojištění (léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti, zavazadel)

pojištění proti úpadku CK

přistavení autobusu ke škole

přizpůsobení programu dle Vašeho přání

ubytovací taxy, vstupy a MHD

Cena je platná při účasti alespoň 45 platících osob. Cena je kalkulována na odjezd z Prahy a okolí, u dalších odjezdových míst může být cena upravena.

Často kladené dotazy

Jak je to s volnými termíny?

Má-li Vaše škola jasně stanovený neflexibilní termín, kdy se zájezd má konat, vždy se Vám snažíme vyjít vstříc. V takovém případě je však dobrý nápad zájezd rezervovat co nejdříve, protože nejoblíbenějším hotelům a průvodcům se termíny rychle plní již na začátku školního roku!

Jaká je kapacita autobusu?

Naše kancelář disponuju všemi dostupnými velikostmi autobusů. Všechny naše zájezdy jsou kalkulovány na minimální počet 45 plně platících účastníků a nejčastěji využíváme autobusy, kde budete mít k dispozici 51 - 57 míst. V případě potřeby však můžeme využít i nestandardní autobus, kde budete mít až 63 míst (parkuje v Praze), anebo patrový autobus, kde budete moci využít 79 - 81 míst.

Je možné vypravit i zájezdy s menším autobusem a s menší skupinkou pod 40 žáků, tyto zájezdy se ale výrazně prodraží, protože náklady na dopravu se rozpočítávají mezi nižší počet účastníků. Dle naší zkušenosti nemá příliš smysl zájezd s malým počtem účastníků uvažovat.

Jak je to s ubytováním?

Ve většině destinací již máme oblíbené hotely či hostely, které dlouhodobě využíváme a jsou prověřené časem. Strava vždy probíhá formou bufetové snídaně, každý se může dosyta posilnit před programem daného dne. :-)

Pokoje vždy rozdělujeme tak, aby přesně seděly na počet dívek a chlapců, a seznam pokojů vždy máte k dispozici předem, aby se žáci mohli ještě ve škole rozdělit. Pedagogové mají pro sebe jeden samostatný pokoj.

Název ubytování a případné podrobnosti se Vy i žáci vždy dozvíte před zájezdem z našeho infolistu s podrobnými pokyny k zájezdu.

Jak je to s cestovním pojištěním?

Všechny naše školní zájezdy automaticky mají v ceně pojistný produkt AXA Komfort. Tento pojistný produkt má v ceně pojištění léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti a zavazadel.

Cestovní pojištění je vždy automaticky sjednáno i pro pedagogy.

Jaké doklady žáci potřebují pro cestu do zahraničí?

Všichni účastníci zájezdu musí mít s sebou občanský průkaz, anebo cestovní pas. Pro děti do 14,99 let je možné mít i takzvanou dětskou občanku, poplatek za její vystavení je 100 Kč.

Speciální případ - u zájezdů do Velké Británie musí všichni mít cestovní pas, občanský průkaz nestačí! Neobčané EU (například vietnamští studenti) musí mít také vyřízené vízum!

Délka
5 dní / 2 noci
Ubytování
Hotel / kemp
Strava
Snídaně
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 7 700 Kč
za osobu

Cena uvažuje alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci pro jiný region.

Děti byly nadšené, všechny zastávky úžasné a atmosféra ve skupině byla super. Proto ještě jednou moc děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci tohoto krásného zájezdu. A protože jsme se pěkně namlsali, už přemýšlíme o něčem podobném v příštím školním roce.

ZŠ Hovorčovická, Praha
Školní zájezd do Benátek a Innsbrucku, Itálie a Rakousko

Děkuji za výbornou organizaci našeho zájezdu do Říma. Doprava i ubytování bylo vynikající, řidiči autobusu byli velmi vstřícní. Výlet se vydařil.

Matiční gymnázium, Ostrava
Školní zájezd do Benátek, Říma a Pompejí, Itálie

Moc děkuji za uspořádání našeho zájezdu. Moc dobře se mi s vámi spolupracovalo. Počasí bylo fajn, památky a atmosféra Itálie je jedinečná. Odborná způsobilost a znalosti průvodkyně jsou bombastické.

SŠ oděvního designu Kateřinky, Liberec
Školní zájezd do Říma a Florencie, Itálie

Mnohokrát Vám děkuji za organizaci našeho školního zájezdu do Říma. Studentům se pobyt velmi líbil, nám dospělým také. Viděli jsme všechno, co jsme chtěli. Paní průvodkyně byla velmi erudovaná, vyprávěla zajímavě a poutavě.

Gymnázium Jana Keplera, Praha
Školní zájezd do Říma a Tivoli, Itálie

Poptávka zájezdu

Do poznámky nám prosím napište možné termíny či období/měsíc, kdy plánujete vyjet. Můžete přidat i případné dotazy či poznámky, zkrátka cokoliv Vám přijde důležité. :-)

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů.

Děkujeme za vaši zprávu, brzy se vám ozveme.
Oops! Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu nebo nás kontaktujte.
Jsme tu pro Vás.

Už 13 let s námi objevujete Evropu

Nejen, že jsme veškeré nabízené lokality osobně navštívili, ale navíc vám program zájezdu dokážeme upravit přesně na míru.

13 let
na trhu
100 tis.
cestujících
1600
autobusů
90+
programů
Učitelé nic neplatí
Na každých 14 dětí připadá pedagog zdarma
Zájezdy na míru
Každý zájezd upravíme přesně dle Vašich potřeb
Moderní autobusy
Sázíme jen na časem ověřené dopravce
Propracované programy
Správně sestavený program je základ úspěchu
Propagační materiály
Atraktivní leták a plakát ke každému zájezdu
Rodinná cestovka
Soustředíme se na kvalitu, ne kvantitu
Vyfiltrované zájezdy0 z celkových 0 zájezdů.
Zobrazit všechny zájezdy
No results found.
Button Text