S cookies si náš web více vychutnáte
Aby vám šlo brouzdání na našich stránkách jako po másle, povolte prosím cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami v nastavení.
Vyhledat zájezdy
Kam jedete
Za čím jedete
Na kolik dní
Zvolené preference
Tag
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Za krásami Budapešti a jejího okolí

Školní zájezd do Budapešti, Maďarsko

Délka
3 dny / 2 noci
Ubytování
Studentský hostel
Strava
Snídaně
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 5 200 Kč
za osobu

Cena je kalkulována na počet alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci na vaše místo odjezdu.

Procestovali jsme celou Evropu
Naše programy vznikají na základě osobní zkušenosti z místa.
Vycházíme vám vstříc
Každý program je možné upravit na míru.
Přes 100 000 cestujících
Přípravou zájezdů žijeme již 12 let, nic nás už nepřekvapí.

V kostce

Během třídenního školního zájezdu navštívíme to nejkrásnější z Maďarska. Projdeme si Budapešť včetně římského tábora Aquincum, navštívíme i Sissin zámeček Gödollö nedaleko od města. Poslední den nemineme skanzen Szentendre ani Visegrád s Ostřihomí.

Paní průvodkyně je „nabita„ vědomostmi, je trpělivá a důsledná, a tím pádem jsme vše zvládli. Velký dík patří také panu řidiči. Velmi jsme ocenili i jeho přátelskost, klidnost a komunikativnost.

SOŠ Blatná

Program školního zájezdu

1. den: Budapešť

Odjezd na školní zájezd v půlnočních či brzkých ranních hodinách od vaší školy či jiného místa dle vašeho přání.

Náš den začneme na Rybářské baště, kde se nám z návrší naskytne úchvatný panoramatický výhled na Dunaj a město. Zde se také tyčí Matyášův chrám, efektní gotická stavba s pestrou fasádou a bohatou historií spjatou s uherskými králi.

Přes ikonický řetězový most Széchenyi Lánchíd přejdeme na druhý břeh Dunaje, do Pešti. Tam nás čeká majestátní maďarský parlament, neogotická budova doslova obřích rozměrů. Poté se vydáme k bazilice svatého Štěpána, největšímu kostelu v Maďarsku s impozantní fasádou a interiéry.

Pro ty, kteří se nebojí výšek, je tu na náměstí Erzsébet tér možnost zábavné projížďky na ruském kole, nejlepší výhledy na historické centrum zaručeny. Nedaleko objevíme i Velkou synagogu, která je největší v Evropě, povíme si o židovské historii a kultuře v Maďarsku.

Na rušném náměstí Vörösmarty tér nás pak čeká volný čas s výbornou možností občerstvení. Právě zde také začíná nejznámější budapešťská nákupní třída Vátci utca. Zájemci se mohou s naším průvodcem vydat až na její konec, kde čeká Velká tržnice Nagycsarnok. Málokdo by v grandiózní historické budově čekal ráj maďarské gastronomie, právě zde nakoupíte ty nejchutnější suvenýry!

Na závěr dne se odměníme odpočinkovou plavbou po Dunaji, odkud si vychutnáme město z jiné perspektivy. Plní dojmů pak odjedeme na ubytování.

2. den: Letohrádek Gödollö, vojenský tábor Aquincum

Po snídani odjezd do nedalekého barokního letohrádku Gödollö, výletní rezidence rakouského císařského páru Františka Josefa I. a Sissi. Odpoledne návrat do Budapešti, kde navštívíte původní vojenský tábor Aquincum, který nechal vybudovat císař Tibérius v letech 18 – 20 n. l., ze kterého se postupně stalo město, v němž kolem r. 100 n. l. žilo 40.000 obyvatel. V současné době můžete na ploše přibližně 420 x 380 metrů vidět pozůstatky domů, veřejných lázní, fóra, chrámů a zastřešené lapidárium s vystavenými archeologickými nálezy. V případě zájmu večerní plavba po Dunaji.

Odjezd na ubytování ve večerních hodinách.

3. den: Skanzen Szentendre, Visegrád, Ostřihom

Po snídani odjezd do největšího maďarského skanzenu Szentendre, kde budete mít individuální volno k návštěvě zdejších muzeí a procházce mezi malebnými domky představujícími venkovskou architekturu různých maďarských regionů. Nechybí tu dřevěná zvonice, škola včetně někdejší výbavy a téměř každou neděli a ve svátky tu lze obdivovat také ukázky tradičních lidových tanců a řemesel, jako jsou tkaní, hrnčířství či košíkářství.

Následuje zastávka ve Visegrádu, kde se nabízí možnost návštěvy místního hradu, kde se v roce 1335 sešli uherský král Karel Robert, český král Jan Lucemburský a polský král Kazimír a dohodli se na vzájemné spolupráci, která vedla k posílení těchto států. Tímto krokem se v roce 1991 inspirovali maďarský, polský a tehdy ještě československý president a dali tak vzniknout visegrádské trojce, ze které se po rozdělení Československa stala čtyřka. Obě události jsou připomenuty v expozici na hradě.

Poté návštěva Ostřihomi, kde si budete moci prohlédnout místní baziliku, která je největší v celém Maďarsku a jejíž kopule umožňuje fantastický výhled na celé okolí.

V pozdních odpoledních hodinách odjezd do ČR. Návrat do ČR před půlnocí.

Náš tip

V případě Vašeho zájmu lze zájezd rozšířit například o návštěvu Tropicaria, Széchenyiho lázní nebo zoologické zahrady. Rádi Vám sestavíme zájezd na míru.

Co je a není v ceně

1 místo zdarma na 14 platících účastníků včetně vstupů

doprava zájezdovým autobusem (WC, video, nápoje, pásy) – garance moderního vozu

2x ubytování v hotelu / hostelu (vícelůžkové pokoje)

2x snídaně

český průvodce cestovní kanceláře

rozšířené cestovní pojištění (léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti, zavazadel)

pojištění proti úpadku CK

přistavení autobusu ke škole

přizpůsobení programu dle Vašeho přání

případné vstupy, ubytovací taxy a MHD

Cena je platná při účasti alespoň 45 platících osob. Cena je kalkulována na odjezd z Prahy a okolí, u dalších odjezdových míst může být cena upravena.

Často kladené dotazy

Jak je to s volnými termíny?

Má-li Vaše škola jasně stanovený neflexibilní termín, kdy se zájezd má konat, vždy se Vám snažíme vyjít vstříc. V takovém případě je však dobrý nápad zájezd rezervovat co nejdříve, protože nejoblíbenějším hotelům a průvodcům se termíny rychle plní již na začátku školního roku!

Jaká je kapacita autobusu?

Naše kancelář disponuju všemi dostupnými velikostmi autobusů. Všechny naše zájezdy jsou kalkulovány na minimální počet 45 plně platících účastníků a nejčastěji využíváme autobusy, kde budete mít k dispozici 51 - 57 míst. V případě potřeby však můžeme využít i nestandardní autobus, kde budete mít až 63 míst (parkuje v Praze), anebo patrový autobus, kde budete moci využít 79 - 81 míst.

Je možné vypravit i zájezdy s menším autobusem a s menší skupinkou pod 40 žáků, tyto zájezdy se ale výrazně prodraží, protože náklady na dopravu se rozpočítávají mezi nižší počet účastníků. Dle naší zkušenosti nemá příliš smysl zájezd s malým počtem účastníků uvažovat.

Jak je to s ubytováním?

Ve většině destinací již máme oblíbené hotely či hostely, které dlouhodobě využíváme a jsou prověřené časem. Strava vždy probíhá formou bufetové snídaně, každý se může dosyta posilnit před programem daného dne. :-)

Pokoje vždy rozdělujeme tak, aby přesně seděly na počet dívek a chlapců, a seznam pokojů vždy máte k dispozici předem, aby se žáci mohli ještě ve škole rozdělit. Pedagogové mají pro sebe jeden samostatný pokoj.

Název ubytování a případné podrobnosti se Vy i žáci vždy dozvíte před zájezdem z našeho infolistu s podrobnými pokyny k zájezdu.

Jak je to s cestovním pojištěním?

Všechny naše školní zájezdy automaticky mají v ceně pojistný produkt AXA Komfort. Tento pojistný produkt má v ceně pojištění léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti a zavazadel.

Cestovní pojištění je vždy automaticky sjednáno i pro pedagogy.

Jaké doklady žáci potřebují pro cestu do zahraničí?

Všichni účastníci zájezdu musí mít s sebou občanský průkaz, anebo cestovní pas. Pro děti do 14,99 let je možné mít i takzvanou dětskou občanku, poplatek za její vystavení je 100 Kč.

Speciální případ - u zájezdů do Velké Británie musí všichni mít cestovní pas, občanský průkaz nestačí! Neobčané EU (například vietnamští studenti) musí mít také vyřízené vízum!

Délka
3 dny / 2 noci
Ubytování
Studentský hostel
Strava
Snídaně
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 5 200 Kč
za osobu

Cena uvažuje alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci pro jiný region.

Paní průvodkyně je „nabita„ vědomostmi, je trpělivá a důsledná, a tím pádem jsme vše zvládli. Velký dík patří také panu řidiči. Velmi jsme ocenili i jeho přátelskost, klidnost a komunikativnost.

SOŠ Blatná, Blatná
Školní zájezd do Budapešti, Maďarsko

Poptávka zájezdu

Do poznámky nám prosím napište možné termíny či období/měsíc, kdy plánujete vyjet. Můžete přidat i případné dotazy či poznámky, zkrátka cokoliv Vám přijde důležité. :-)

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů.

Děkujeme za vaši zprávu, brzy se vám ozveme.
Oops! Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu nebo nás kontaktujte.
Jsme tu pro Vás.

Už 13 let s námi objevujete Evropu

Nejen, že jsme veškeré nabízené lokality osobně navštívili, ale navíc vám program zájezdu dokážeme upravit přesně na míru.

13 let
na trhu
100 tis.
cestujících
1600
autobusů
90+
programů
Učitelé nic neplatí
Na každých 14 dětí připadá pedagog zdarma
Zájezdy na míru
Každý zájezd upravíme přesně dle Vašich potřeb
Moderní autobusy
Sázíme jen na časem ověřené dopravce
Propracované programy
Správně sestavený program je základ úspěchu
Propagační materiály
Atraktivní leták a plakát ke každému zájezdu
Rodinná cestovka
Soustředíme se na kvalitu, ne kvantitu
Vyfiltrované zájezdy0 z celkových 0 zájezdů.
Zobrazit všechny zájezdy
No results found.
Button Text