S cookies si náš web více vychutnáte
Aby vám šlo brouzdání na našich stránkách jako po másle, povolte prosím cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami v nastavení.
Vyhledat zájezdy
Kam jedete
Za čím jedete
Na kolik dní
Zvolené preference
Tag
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pevnost Tower of London: Impozantní pevnost s bohatou historií

3 minuty čtení
No items found.
Video

Tower of London, oficiálně Palác a pevnost Jeho Veličenstva, Tower of London, se tyčí na severním břehu Temže v samém srdci Londýna. Tato impozantní pevnost s bohatou a spletitou historií sloužila po staletí jako královský palác, pevnost, vězení, mincovna a zbrojnice. Dnes je Tower of London jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Anglii a uchvacuje návštěvníky svou majestátností a fascinujícími příběhy.

Historie Toweru sahá do roku 1066, kdy Vilém Dobyvatel nechal vybudovat Bílou věž, ústřední dominantu pevnosti. Během staletí se Tower rozrůstal a stal se symbolem královské moci a autority. Uvnitř jeho zdí se odehrávaly důležité historické události, korunovace, královské svatby, ale i tragické události, jako popravy prominentních osobností.

Tower sloužil jako vězení pro mnoho slavných osobností, mezi něž patřila například anglická královna Anna Boleynová, která zde byla v roce 1536 popravena za údajný cizoložství a čarodějnictví. Dalším slavným vězněm byl sir Thomas More, katolický kancléř krále Jindřicha VIII., který byl popraven za to, že odmítl uznat krále za nejvyšší hlavu církve. V Toweru byl uvězněn i sir Walter Raleigh, slavný mořeplavec a básník, který zde strávil 13 let a napsal část svého slavného díla "Historie světa".

Dnes je Tower of London otevřen pro veřejnost a nabízí fascinující vhled do historie Anglie. Návštěvníci si mohou prohlédnout Bílou věž, korunovační klenoty, zbrojnici a poznat život tehdejších obyvatel. Mohou se také setkat s Yeoman Warders, strážci Toweru, kteří jsou oblečeni v historických kostýmech a provádějí turisty po pevnosti.

Korunovační klenoty

V Tower of London se nachází sbírka britských korunovačních klenotů, která je jednou z nejcennějších a nejvýznamnějších sbírek klenotů na světě. Sbírka zahrnuje koruny, žezla, meče a další královské insignie, které se používají při korunovaci britských panovníků. Klenoty jsou vyrobeny z drahých kovů a zdobeny drahokamy a perlami. Nejstarším klenotem v sbírce je koruna svatého Edwarda, která pochází z 11. století. Sbírka je uložena v Klenotnici v Toweru a je přístupná veřejnosti.

Zajímavosti o Toweru:

  • Bílá věž je nejstarší budovou v Londýně postavenou z kamene.
  • V Toweru se nachází 21 havranů, kteří jsou podle legendy strážci pevnosti. Pokud by havrani zmizeli, Tower by údajně padl.
  • Tower sloužil jako mincovna po více než 500 let.
  • V Toweru se nachází největší sbírka historických zbraní a brnění v Evropě.
  • Tower of London je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Chtěla bych vám moc poděkovat za skvěle zorganizovaný zájezd do Londýna. Slečna průvodkyně měla výborný přehled, široké znalosti a vše bylo detailně naplánované. Autobus byl pohodlný. Velký dík patří také vám za skvělou organizaci a rychlé reakce!

Gymnázium Lesní čtvrť, Zlín
Školní zájezdy do Londýna

Přejít na seznam zájezdů

To nejlepší z Anglie

Školní zájezd do Anglie

Poznejte s námi nejznámější trojici míst Anglie: fascinující Londýn a jeho nezapomenutelné památky, monumentální a tajemný Stonehenge a univerzitní město Oxford.

Westminster
Tajemný Stonehenge a Oxford
Tower Bridge i London Eye
Délka
5 dní / 2 noci
Ubytování
Hotel / místní rodiny
Strava
Snídaně / plná penze
od 9 800 Kč
za osobu