S cookies si náš web více vychutnáte
Aby vám šlo brouzdání na našich stránkách jako po másle, povolte prosím cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami v nastavení.
Vyhledat zájezdy
Kam jedete
Za čím jedete
Na kolik dní
Zvolené preference
Tag
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Univerzitní Anglie - Londýn, Oxford, Cambridge

Školní zájezd do Anglie

Délka
6 dní / 3 noci
Ubytování
Hotel / místní rodiny
Strava
Snídaně / plná penze
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 11 200 Kč
za osobu

Cena je kalkulována na počet alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci na vaše místo odjezdu.

Procestovali jsme celou Evropu
Naše programy vznikají na základě osobní zkušenosti z místa.
Vycházíme vám vstříc
Každý program je možné upravit na míru.
Přes 100 000 cestujících
Přípravou zájezdů žijeme již 12 let, nic nás už nepřekvapí.

V kostce

Vydejte se do univerzitních měst Oxford a Cambridge, kde vás čeká velkolepá architektura, dokonalé trávníky a atmosféra studentského města. Dva dny strávíme v Londýně, kde zvládneme to nejzajímavěší včetně plavby po Temži. Program dvou dnů v Londýně je pečlivě propracovaný tak, aby žáci na vlastní oči viděli všechna ikonická místa, která zatím znají jen z učebnic angličtiny.

Ráda bych Vám moc poděkovala za naprosto skvělý školní zájezd. Paní průvodkyně byla fantastická nejen co se znalostí, přehledu a organizace týká.

AHOL Ostrava

Program školního zájezdu

1. den: Odjezd od školy

V dopoledních hodinách odjedeme od vaší školy či jiného místa na přání. Následuje noční přejezd přes Německo, Belgii a Francii. Autobus bude krátce zastavovat na toalety.

2. den: Plavba, Westminster, Covent Garden, London Eye

V nočních až ranních hodinách překonáme trajektem či Eurotunelem (dle aktuální dostupnosti) kanál La Manche a přivítá nás ostrovní stát Velká Británie.

Po příjezdu do Londýna se poplavíme po řece Temži z Greenwich až do srdce města a hned na začátek zažijeme podplutí ikonického mostu Tower Bridge. Lodí doplujeme až do samotného Westminsteru, kde nás čeká hodinová věž Big Ben i gotické opatství Westminster Abbey. Záhy nakoukneme k sídlu premiérů na Downing Street 10 a hned o pár metrů dále se vyfotíme u stráže a jejích hřebců na Horse Guard's Parade. Pak si projdeme malebný St. James's Park s jezerem a oblíbenými pelikány, kteří zde žijí již stovky let. Na konci parku nás čeká sídlo královské rodiny Buckingham Palace a památník královny Viktorie. Slavnostní třídou The Mall dojdeme na Trafalgar Square, kde si pod Nelsonovým sloupem připomeneme bitvu u Trafalgaru. Nenápadnou uličkou projdeme na náměstíčko Leicester Square – právě zde v kině Odeon probíhají slavnostní premiéry známých filmů. Odtud konečně dojdeme do středobodu města – na rušnou křižovatku Piccadilly Circus. Pak proklouzneme do Čínské čtvrti, kde nás překvapí všudypřítomné řetězy zářivě červených lampionů. Na závěr zamíříme na Covent Garden, kde se podíváme do stylové kamenné tržnice Apple Market a kde si užijeme trochu zábavy díky vyhlášeným pouličním umělcům. Vrcholem dne bude procházka po mostě Golden Jubilee, kde se nám odhalí panorama s Houses of Parliament a obřím London Eye, které záhy prozkoumáme zblízka.

Vpodvečer se odjedeme ubytovat.

3. den: Zámek Windsor a univerzitní Oxford

Ráno se vydáme nedaleko Londýna na zámek Windsor – majestátní sídlo britské královské rodiny. V rozlehlém hradním komplexu nás uchvátí gotická kaple sv. Jiří, místo královských křtů, svateb i pohřbů. Právě zde našla své poslední místo odpočinku i královna Alžběta II., která na hradě ráda pobývala. Hlavní součástí prohlídky je však procházka státními apartmány, které jsou oknem do královského života. Tyto opulentní komnaty, vybavené mistrovskými díly a historickým nábytkem, po staletí slouží jako pozadí pro státní hostiny, oficiální ceremonie a královské události. Součástí expozice je i fascinující domeček pro panenky královny Marie, nejde o hračku, ale o uměleckou miniaturu viktoriánské domácnosti se stovkami roztomilých detailů. Zájemci při prohlídce mohou využít vydařený audioguide v anglickém jazyce.

Důležitá poznámka: hrad je veřejnosti každé úterý a středu uzavřen

Dále zamíříme do Oxfordu – symbolu anglického vzdělávání. Město je domovem věhlasné Oxfordské univerzity založené již v roce 1096. Jde o nejstarší anglicky mluvící univerzitu na světě, která je domovem mnoha slavných absolventů, včetně Williama Shakespeara, Alberta Einsteina či Stephena Hawkinga. Podíváme se k nejznámější univerzitní koleji Christ Church, která se proslavila díky účinkování ve filmové sérii o Harrym Potterovi. Nemineme ani neoklasickou budovu s kupolí Radcliffe Camera, ta je dnes součástí rozsáhlé univerzitní knihovny. Na hlavní třídě Cornmarket Street 24 nesmíme zapomenout ani na starobylý hrázděný dům, který vyzrazuje dlouhou historii města, v jednom z nejstarších místních domů se dnes netradičně nachází kavárna. V příjemném centru města nás na závěr čeká volný čas na nákup suvenýrů a občerstvení.

V pozdním odpoledni odjedeme zpět na ubytování.

4. den: Cambridge

Ráno zamíříme do druhého univerzitního města Cambridge, kde sídlí Cambridgská univerzita. Náš výlet začneme procházkou po proslulé King's College Parade. Obdivovat budeme úchvatnou architekturu kaple King's College, jejíž věž s korunou je ikonickým symbolem Cambridge. Budeme-li mít štěstí, kapli uchvacující krásou gotické architektury, mohutnými vitrážemi a majestátními varhany navštívíme. Projdeme se i po Mathematical Bridge, z historického mostu se nám naskytne malebný výhled na řeku Cam a na další úchvatné památky Cambridge, jako je Trinity College a St John's College. Projdeme se po zelených březích řeky a vychutnáme si klidnou atmosféru univerzitního parku. Odpoledne navštívíme bezplatné Fitzwilliam Museum. Prozkoumáme rozsáhlé sbírky umění a archeologie a pokocháme se díly světově proslulých umělců, jako je Rembrandt, Monet a Renoir. Na závěr si dáme volný čas v centru města. Projdeme se po rušných ulicích lemovaných obchody a kavárnami a nasajeme živou atmosféru studentského života.

V pozdním odpoledni odjedeme zpět na ubytování.

5. den: Pevnost Tower, Tower Bridge, katedrála sv. Pavla, Oxford Street

Ráno metrem přejedeme do centra města. Naše prohlídka začne u Památníku Velkého požáru, právě zde roku 1666 zničující živel vzplál. Nedaleko stojí pevnost Tower of London, kterou navštívíme. Uvnitř nás čekají vzácné korunovační klenoty i tradiční strážci beefeateři. Po prohlídce přejdeme Tower Bridge, na druhé straně břehu nás hned přivítá moderní prosklená radnice City Hall a válečný křižník HMS Belfast. Naše procházka bude pokračovat podél řeky, nemineme gotickou Southwark Cathedral ani repliku renesanční lodi Golden Hinde, která kdysi obeplula svět. Přímo nad námi se tu také až do nebe bude tyčit mrakodrap The Shard. Naši procházku podél Temže zakončíme u Shakespearova divadla Globe a galerie současného umění Tate Modern. Zde odbočíme na ocelový most pro pěší, z Millennium Bridge se nám naskytne dechberoucí výhled na katedrálu sv. Pavla, jednu z největších na světě. Na závěr se metrem přesuneme na obchodní třídu Oxford Street, na jejímž konci čeká oblíbený Primark. Poslední libry jsou utraceny, zbývající čas můžeme strávit v Hyde Parku, kam vkročíme kolem mramorového oblouku Marble Arch. Goodbye, London!

V pozdním odpoledni zamíříme zpět do Doveru, odkud se přepravíme zpět na kontinentální Evropu.

6. den: Návrat do ČR

Přes Francii, Belgii a Německo nás čeká noční přejezd zpět do České republiky, příjezd v dopoledních či odpoledních hodinách dle regionu školy.

Náš tip

Tento školní zájezd je nádherný i v předvánočním období, kdy jsou města i obchody typickým anglickým způsobem nazdobené.

Co je a není v ceně

1 místo zdarma na 14 platících účastníků včetně vstupů

doprava zájezdovým autobusem (WC, video, nápoje, pásy) – garance moderního vozu

transport přes kanál La Manche (Eurotunel či trajekt)

2x ubytování v místních rodinách v pokojích s různou kapacitou a se společnou koupelnou, v ceně plná penze (s obědovými balíčky)

rozvoz do rodin

český průvodce cestovní kanceláře

rozšířené cestovní pojištění (léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti, zavazadel)

pojištění proti úpadku CK

přistavení autobusu ke škole

přizpůsobení programu dle Vašeho přání

ubytovací taxy a případné vstupy a MHD

Cena je platná při účasti alespoň 45 platících osob. Cena je kalkulována na odjezd z Prahy a okolí, u dalších odjezdových míst může být cena upravena.

Často kladené dotazy

Jak je to s volnými termíny?

Má-li Vaše škola jasně stanovený neflexibilní termín, kdy se zájezd má konat, vždy se Vám snažíme vyjít vstříc. V takovém případě je však dobrý nápad zájezd rezervovat co nejdříve, protože nejoblíbenějším hotelům a průvodcům se termíny rychle plní již na začátku školního roku!

Jaká je kapacita autobusu?

Naše kancelář disponuju všemi dostupnými velikostmi autobusů. Všechny naše zájezdy jsou kalkulovány na minimální počet 45 plně platících účastníků a nejčastěji využíváme autobusy, kde budete mít k dispozici 51 - 57 míst. V případě potřeby však můžeme využít i nestandardní autobus, kde budete mít až 63 míst (parkuje v Praze), anebo patrový autobus, kde budete moci využít 79 - 81 míst.

Je možné vypravit i zájezdy s menším autobusem a s menší skupinkou pod 40 žáků, tyto zájezdy se ale výrazně prodraží, protože náklady na dopravu se rozpočítávají mezi nižší počet účastníků. Dle naší zkušenosti nemá příliš smysl zájezd s malým počtem účastníků uvažovat.

Jak je to s ubytováním?

Ve většině destinací již máme oblíbené hotely či hostely, které dlouhodobě využíváme a jsou prověřené časem. Strava vždy probíhá formou bufetové snídaně, každý se může dosyta posilnit před programem daného dne. :-)

Pokoje vždy rozdělujeme tak, aby přesně seděly na počet dívek a chlapců, a seznam pokojů vždy máte k dispozici předem, aby se žáci mohli ještě ve škole rozdělit. Pedagogové mají pro sebe jeden samostatný pokoj.

Název ubytování a případné podrobnosti se Vy i žáci vždy dozvíte před zájezdem z našeho infolistu s podrobnými pokyny k zájezdu.

Jak je to s cestovním pojištěním?

Všechny naše školní zájezdy automaticky mají v ceně pojistný produkt AXA Komfort. Tento pojistný produkt má v ceně pojištění léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti a zavazadel.

Cestovní pojištění je vždy automaticky sjednáno i pro pedagogy.

Jaké doklady žáci potřebují pro cestu do zahraničí?

Všichni účastníci zájezdu musí mít s sebou občanský průkaz, anebo cestovní pas. Pro děti do 14,99 let je možné mít i takzvanou dětskou občanku, poplatek za její vystavení je 100 Kč.

Speciální případ - u zájezdů do Velké Británie musí všichni mít cestovní pas, občanský průkaz nestačí! Neobčané EU (například vietnamští studenti) musí mít také vyřízené vízum!

Délka
6 dní / 3 noci
Ubytování
Hotel / místní rodiny
Strava
Snídaně / plná penze
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 11 200 Kč
za osobu

Cena uvažuje alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci pro jiný region.

Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za zájezd. Děti si velmi chválily rodiny, u kterých byly ubytované. Musím ocenit i paní průvodkyni, která byla velmi energická i trpělivá. Určitě Vás budu doporučovat dále.

ZŠ Maršovská, Teplice
Školní zájezd do Londýna a okolí, Velká Británie

Moc dobře se s Vámi spolupracovalo, na všechno, na čem jsme se domluvily, jsem se mohla spolehnout a výlet splnil naše očekávání. I děti si program moc pochvalovaly. Nakonec i ta kombinace ubytování byla příjemná, jsem moc ráda, že jste mi vyšla vstříc.

ZŠ Brandýs nad Labem
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Chtěla bych vám moc poděkovat. Žáci si zájezd moc užili. Všichni jsme byli moc spokojeni s hostitelskými rodinami (hezké prostředí, všichni velmi milí a vstřícní, ochotní pomoci, popovídali si s žáky, dobrá strava). Velké DÍK patří i našemu panu průvodci, jeho odbornému výkladu i pedagogickému přístupu. Páni řidiči byli velcí profesionálové.

ZŠ Seč, okr. Chrudim
Školní zájezd do Londýna a okolí, Velká Británie

Moc děkujeme za velice zdařilý zájezd do Londýna s Vaší cestovní kanceláří. Velký dík hlavně Vám za vstřícnou a milou komunikaci od samého počátku plánování naší akce. Byla jste vždy oporou a trpělivě reagovala na všechny naše dotazy až do úspěšného konce. Oceňujeme spolehlivost pánů řidičů a skvělou paní průvodkyni, která nám vycházela všemožně vstříc a měla vždy pochopení pro naše svěřence. S přehledem nás zasvětila do pamětihodností Londýna a okolí. Rádi si s Vámi v budoucnu podobné akce zopakujeme. Ještě jednou děkuji jménem naší školy za spolupráci.

ZŠ Běchovice
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Zájezd máme úspěšně za sebou. Moc chválím paní průvodkyni, byli jsme s ní maximálně spokojeni.

ZŠ gen. Z. Škarvady, Ostrava-Poruba
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Výlet se vydařil a děti byly nadšené. Musím moc poděkovat naší delegátce, že nám pomohla při vyzvednutí mobilního telefonu, který jedna z našich žaček ztratila hned první den v muzeu voskových figurín. Také bych moc ráda poděkovala pánům řidičům, kteří nám také vždy vycházeli vstříc a byli velmi příjemní a trpěliví. Dokonce byli ochotni s námi jeden večer zajet k autobusu, protože jeden ze žáků se obával, že nechal v taxíku ledvinku s doklady a penězi a nakonec se našla v autobuse. Jinak jsem zatím neslyšela žádnou výtku, či stížnost ani ze strany rodičů. Spíše naopak. Většina nám děkovala hned po příjezdu a později i formou sms zpráv či emaily.

ZŠ Bojanov
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Ráda bych Vám moc poděkovala za naprosto skvělý školní zájezd. Paní průvodkyně byla fantastická nejen co se znalostí, přehledu a organizace týká.

AHOL Ostrava
Školní zájezd do Londýna a okolí, Velká Británie

Chtěla bych vám moc poděkovat za skvěle zorganizovaný zájezd do Londýna. Slečna průvodkyně měla výborný přehled, široké znalosti a vše bylo detailně naplánované. Autobus byl pohodlný. S ubytováním v rodinách nebyl žádný problém. Velký dík patří také vám za skvělou organizaci a rychlé reakce!

Gymnázium Lesní čtvrť, Zlín
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Chtěl bych Vám ještě jednou poděkovat za krásný zájezd. Vše bylo pečlivě naplánováno, paní průvodkyně je velmi sympatická a ochotná, autobus luxusní, ubytování krásné. Jsem rád, že jsme si vybrali právě Vás.

SŠ řemesel a služeb, Děčín
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Ještě jednou moc díky za krásně zařízený zájezd. Byli jsme moc spokojeni.

ZŠ Masarykovo nám., Říčany
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Poptávka zájezdu

Do poznámky nám prosím napište možné termíny či období/měsíc, kdy plánujete vyjet. Můžete přidat i případné dotazy či poznámky, zkrátka cokoliv Vám přijde důležité. :-)

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů.

Děkujeme za vaši zprávu, brzy se vám ozveme.
Oops! Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu nebo nás kontaktujte.
Jsme tu pro Vás.

Už 13 let s námi objevujete Evropu

Nejen, že jsme veškeré nabízené lokality osobně navštívili, ale navíc vám program zájezdu dokážeme upravit přesně na míru.

13 let
na trhu
100 tis.
cestujících
1600
autobusů
90+
programů
Učitelé nic neplatí
Na každých 14 dětí připadá pedagog zdarma
Zájezdy na míru
Každý zájezd upravíme přesně dle Vašich potřeb
Moderní autobusy
Sázíme jen na časem ověřené dopravce
Propracované programy
Správně sestavený program je základ úspěchu
Propagační materiály
Atraktivní leták a plakát ke každému zájezdu
Rodinná cestovka
Soustředíme se na kvalitu, ne kvantitu
Vyfiltrované zájezdy0 z celkových 0 zájezdů.
Zobrazit všechny zájezdy
No results found.
Button Text