S cookies si náš web více vychutnáte
Aby vám šlo brouzdání na našich stránkách jako po másle, povolte prosím cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami v nastavení.
Vyhledat zájezdy
Kam jedete
Za čím jedete
Na kolik dní
Zvolené preference
Tag
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Paříž, Londýn a perly Anglie

Školní zájezd do Anglie a Francie

Délka
7 dní / 4 noci
Ubytování
Hotel / místní rodiny
Strava
Snídaně / plná penze
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 12 500 Kč
za osobu

Cena je kalkulována na počet alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci na vaše místo odjezdu.

Procestovali jsme celou Evropu
Naše programy vznikají na základě osobní zkušenosti z místa.
Vycházíme vám vstříc
Každý program je možné upravit na míru.
Přes 100 000 cestujících
Přípravou zájezdů žijeme již 12 let, nic nás už nepřekvapí.

V kostce

Kombinovaný školní zájezd do Paříže, Londýna a střední Anglie zavede studenty na nejkrásnější místa západní Evropy! Nemineme tajemný Stonehenge, univerzitní město Oxford, malebný anglický venkov Cotswolds ani královský zámek Windsor.

Ráda bych Vám moc poděkovala za naprosto skvělý školní zájezd. Paní průvodkyně byla fantastická nejen co se znalostí, přehledu a organizace týká.

AHOL Ostrava

Program školního zájezdu

1. den: Přesun od školy do Francie

Odjezd školního zájezdu v podvečerních hodinách od Vaší školy nebo jiného předem domluveného místa.

2. den: Paříž

Autobus nás ráno vysadí na náměstí Trocadero u Eiffelovy věže, odkud nás čekají nádherné výhledy na panorama Paříže s východem slunce. Od Eiffelovy věže začne procházka s průvodcem. Trasa vede přes Martova pole k Invalidovně, přes Alexandrův most na druhý břeh řeky Seiny, kde si prohlédneme Malý a Velký palác na třídě Champs-Élysées.

Kousek od obou paláců nás čeká přístaviště, odkud vyplujeme na kouzelnou vyhlídkovou plavbu po řece Seině. Loď pluje po celém historickém centru od katedrály Notre Dame po Eiffelovu věž a naskýtá se tak neopakovatelný pohled na všechny památky.

V procházce pak budeme pokračovat přes náměstí Concorde a Tuilerijské zahrady k muzeu Louvre se slavnou prosklenou pyramidou. Dalším bodem programu našeho školního výletu bude procházka po ostrově Ile de la Cité. Zde uvidíme hlavně vyhořelý chrám sv. Matky Boží – katedrálu Notre-Dame.

Jako třešničku na závěr si dopřejeme návštěvu mrakodrapu Montparnasse, ze kterého je nádherný výhled na celou Paříž včetně Eiffelovy věže. Výtah nás vyveze do 59. patra a pak již můžeme z otevřené střešní terasy obdivovat Paříž (terasa je otevřena za dobrého počasí).

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování. Bydlíme v dvouhvězdičkových hotelech s vlastním sociálním zařízením na každém pokoji.

3. den: Londýn

Brzy ráno po snídani se trajektem či Eurotunelem přepravíme přes kanál La Manche a zamíříme do Londýna.

Prohlídku začneme u Shakespearova divadla Globe a muzea moderního umění Tate Modern. Přes unikátní most pro pěší Millenium Bridge zamíříme k nepřehlédnutelné St Paul´s Cathedral, druhé největší, co kdy byla postavena. Nedaleko stojí starobylá Bank of England – první centrální banka světa. Naše procházka povede i místem, kde kdysi vznikl zničující požár, proto zde dnes stojí Památník Velkého požáru ve formě dórského sloupu s vyhlídkou. Vrátíme se zpět na nábřeží, kde si prohlédneme pevnost Tower (UNESCO) – místo uložení korunovačních klenotů Anglie. Zároveň máme dokonalý výhled na ikonický Tower Bridge – v případě vstupu se můžeme projít po skleněné plošině vysoko nad řekou a seznámit se s průběhem výstavby. Pokračujeme po druhé straně nábřeží, kde nemineme prosklenou moderní radnici City Hall ani válečný křižník HMS Belfast. Dojdeme až k nejvyšší budově Velké Británie – k mrakodrapu The Shard. V případě zájmu můžeme zajít i na proslulý trh s potravinami všeho druhu Borough Market. Odtud se metrem přesuneme na obchodní třídu Oxford Street, na jejímž konci čeká Primark. Libry jsou utraceny, zbývající čas můžeme strávit v Hyde Parku, kam vkročíme přes Marble Arch.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

4. den: Cotswolds a Oxford

Ráno odjedeme do oblasti Cotswolds, která se proslavila jako výkladní skříň tradičního britského venkova. Kromě nedotčené krajiny obhospodařované místními faráři se zde nachází několik vesniček a městeček, ve kterých můžeme na místních domcích pozorovat tradiční venkovskou architekturu charakteristikou hrázděnými domy či doškovými střechami.

Poté přejedeme do univerzitního Oxfordu. Vidět budete moci koleje Christ Church se známou Velkou síní z Harryho Pottera. Nenecháme si ujít ani pro Oxford charakteristickou budovu Radcliffe Camera se svou známou kupolí. Zbyteček času v centru města věnujeme volné procházce po centru.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

5. den: Windsor, Stonehenge, Salisbury

Ráno se vydáme na celodenní výlet za nejznámějšími památkami Anglie..

První naší zastávkou bude zámek Windsor, který je nejstarším a největším obývaným zámkem na světě. Po více než 1000 let byl obýván anglickými králi a královnami a i dnes zde současná královna Alžběta II. tráví své soukromé víkendy.

Dalším bodem programu školního zájezdu bude tajemné Stonehenge – místo zapsané na seznamu UNESCO. Jedná se o nejslavnější megalitickou památku světa, jejíž vznik se odhaduje na dobu 3100 – 1900 let př. n. l..

Poslední zastávkou bude městečko Salisbury. Malebnému městu dominuje katedrála Panny Marie (neboli Salisburská katedrála), která byla postavena v letech 1220 – 1258 a která je jedinečnou ukázkou anglické rané gotiky. Katedrála se chlubí i nejvyšší věží v Anglii, měří 123 metrů. V katedrále je vystaven jeden z nejdůležitějších dokumentů anglické historie – Magna Charta z roku 1215.

V podvečer se vrátíme na ubytování.

6. den: Londýn

Ráno se z Greenwiche poplavíme po Temži přímo do Westminsteru, kde si prohlédneme hodinovou věž Big Ben i gotické opatství Westminster Abbey. Poté nakoukneme do sídla premiérů na Downing Street 10, o pár metrů dále se vyfotíme u stráže a jejích hřebců na Horse Guard´s Parade. Pak si projdeme malebný St James´s Park s jezerem a pelikány, kteří zde žijí přes 400 let. Na konci parku nás čeká Buckingham Palace a památník královny Viktorie. Slavnostní třídou The Mall dojdeme na Trafalgar Square, kde si pod Nelsonovým sloupem připomeneme bitvu u Trafalgaru, navštívit můžeme i Národní galerii. Nenápadnou uličkou projdeme na náměstíčko Leicester Square – právě zde v kině Odeon probíhají slavnostní premiéry známých filmů. Odtud konečně dojdeme do středobodu města – na rušnou křižovatku Picadilly Circus. Odtud proklouzneme do Čínské čtvrti, kde nás omámí vůně z netradičních obchůdků a restaurací. Pak zamíříme na Covent Garden, kde se podíváme do kamenné tržnice s různorodým sortimentem a pobavíme se s pouličními umělci, neboť pouze zde smějí vystupovat. Vrcholem dne bude procházka po mostě Golden Jubilee, kde se nám odhalí panorama s London Eye a Houses of Parliament. Poté, co obří London Eye prozkoumáme zblízka, zakončíme den přechodem slavného mostu Westminster a odjedeme metrem zpět k našemu autobusu.

7. den: Návrat do ČR

Návrat v odpoledních hodinách.

Náš tip

Paříž i Londýn jsou nádherné i v předvánočním období, kdy jsou svým typickým způsobem nazdobeny. Před nepřízní počasí se můžeme schovat do jednoho ze skvělých bezplatných muzeí či galerií.

Co je a není v ceně

1 místo zdarma na 14 platících účastníků včetně vstupů

doprava zájezdovým autobusem (WC, video, nápoje, pásy) – garance moderního vozu

transport přes kanál La Manche (Eurotunel či trajekt)

3x ubytování v místních rodinách v pokojích s různou kapacitou a se společnou koupelnou, v ceně plná penze (s obědovými balíčky)

1x ubytování v hotelu ** ve třílůžkových pokojích

rozvoz mezi rodinou a autobusem

český průvodce cestovní kanceláře

rozšířené cestovní pojištění (léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti, zavazadel)

pojištění proti úpadku CK

přistavení autobusu ke škole

přizpůsobení programu dle Vašeho přání

ubytovací taxy a případné vstupy a MHD

Cena je platná při účasti alespoň 45 platících osob. Cena je kalkulována na odjezd z Prahy a okolí, u dalších odjezdových míst může být cena upravena.

Často kladené dotazy

Jak je to s volnými termíny?

Má-li Vaše škola jasně stanovený neflexibilní termín, kdy se zájezd má konat, vždy se Vám snažíme vyjít vstříc. V takovém případě je však dobrý nápad zájezd rezervovat co nejdříve, protože nejoblíbenějším hotelům a průvodcům se termíny rychle plní již na začátku školního roku!

Jaká je kapacita autobusu?

Naše kancelář disponuju všemi dostupnými velikostmi autobusů. Všechny naše zájezdy jsou kalkulovány na minimální počet 45 plně platících účastníků a nejčastěji využíváme autobusy, kde budete mít k dispozici 51 - 57 míst. V případě potřeby však můžeme využít i nestandardní autobus, kde budete mít až 63 míst (parkuje v Praze), anebo patrový autobus, kde budete moci využít 79 - 81 míst.

Je možné vypravit i zájezdy s menším autobusem a s menší skupinkou pod 40 žáků, tyto zájezdy se ale výrazně prodraží, protože náklady na dopravu se rozpočítávají mezi nižší počet účastníků. Dle naší zkušenosti nemá příliš smysl zájezd s malým počtem účastníků uvažovat.

Jak je to s ubytováním?

Ve většině destinací již máme oblíbené hotely či hostely, které dlouhodobě využíváme a jsou prověřené časem. Strava vždy probíhá formou bufetové snídaně, každý se může dosyta posilnit před programem daného dne. :-)

Pokoje vždy rozdělujeme tak, aby přesně seděly na počet dívek a chlapců, a seznam pokojů vždy máte k dispozici předem, aby se žáci mohli ještě ve škole rozdělit. Pedagogové mají pro sebe jeden samostatný pokoj.

Název ubytování a případné podrobnosti se Vy i žáci vždy dozvíte před zájezdem z našeho infolistu s podrobnými pokyny k zájezdu.

Jak je to s cestovním pojištěním?

Všechny naše školní zájezdy automaticky mají v ceně pojistný produkt AXA Komfort. Tento pojistný produkt má v ceně pojištění léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti a zavazadel.

Cestovní pojištění je vždy automaticky sjednáno i pro pedagogy.

Jaké doklady žáci potřebují pro cestu do zahraničí?

Všichni účastníci zájezdu musí mít s sebou občanský průkaz, anebo cestovní pas. Pro děti do 14,99 let je možné mít i takzvanou dětskou občanku, poplatek za její vystavení je 100 Kč.

Speciální případ - u zájezdů do Velké Británie musí všichni mít cestovní pas, občanský průkaz nestačí! Neobčané EU (například vietnamští studenti) musí mít také vyřízené vízum!

Délka
7 dní / 4 noci
Ubytování
Hotel / místní rodiny
Strava
Snídaně / plná penze
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 12 500 Kč
za osobu

Cena uvažuje alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci pro jiný region.

Zájezd proběhl bez problému a paní průvodkyně i oba páni řidiči byli profesionálové. Ještě jednou děkujeme za bezproblémovou organizaci.

Gym. Mojmírovo náměstí, Brno
Školní zájezd do Paříže, Francie

Moc děkujeme za velice zdařilý zájezd do Londýna s Vaší cestovní kanceláří. Velký dík hlavně Vám za vstřícnou a milou komunikaci od samého počátku plánování naší akce. Byla jste vždy oporou a trpělivě reagovala na všechny naše dotazy až do úspěšného konce. Oceňujeme spolehlivost pánů řidičů a skvělou paní průvodkyni, která nám vycházela všemožně vstříc a měla vždy pochopení pro naše svěřence. S přehledem nás zasvětila do pamětihodností Londýna a okolí. Rádi si s Vámi v budoucnu podobné akce zopakujeme. Ještě jednou děkuji jménem naší školy za spolupráci.

ZŠ Běchovice
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Ráda bych Vám moc poděkovala za naprosto skvělý školní zájezd. Paní průvodkyně byla fantastická nejen co se znalostí, přehledu a organizace týká.

AHOL Ostrava
Školní zájezd do Londýna a okolí, Velká Británie

Zájezd máme úspěšně za sebou. Moc chválím paní průvodkyni, byli jsme s ní maximálně spokojeni.

ZŠ gen. Z. Škarvady, Ostrava-Poruba
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za zájezd. Děti si velmi chválily rodiny, u kterých byly ubytované. Musím ocenit i paní průvodkyni, která byla velmi energická i trpělivá. Určitě Vás budu doporučovat dále.

ZŠ Maršovská, Teplice
Školní zájezd do Londýna a okolí, Velká Británie

Výlet se vydařil a děti byly nadšené. Musím moc poděkovat naší delegátce, že nám pomohla při vyzvednutí mobilního telefonu, který jedna z našich žaček ztratila hned první den v muzeu voskových figurín. Také bych moc ráda poděkovala pánům řidičům, kteří nám také vždy vycházeli vstříc a byli velmi příjemní a trpěliví. Dokonce byli ochotni s námi jeden večer zajet k autobusu, protože jeden ze žáků se obával, že nechal v taxíku ledvinku s doklady a penězi a nakonec se našla v autobuse. Jinak jsem zatím neslyšela žádnou výtku, či stížnost ani ze strany rodičů. Spíše naopak. Většina nám děkovala hned po příjezdu a později i formou sms zpráv či emaily.

ZŠ Bojanov
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Moc dobře se s Vámi spolupracovalo, na všechno, na čem jsme se domluvily, jsem se mohla spolehnout a výlet splnil naše očekávání. I děti si program moc pochvalovaly. Nakonec i ta kombinace ubytování byla příjemná, jsem moc ráda, že jste mi vyšla vstříc.

ZŠ Brandýs nad Labem
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Chtěla bych Vám moc poděkovat za zprostředkování zájezdu do Paříže pro naši školu, byli jsme velmi spokojeni. Výborná byla spolupráce s paní průvodkyní.

ZŠ T.G. Masaryka, Ivančice
Školní zájezd do Paříže a Disneylandu, Francie

Ještě jednou moc díky za krásně zařízený zájezd. Byli jsme moc spokojeni.

ZŠ Masarykovo nám., Říčany
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Chtěl bych Vám ještě jednou poděkovat za krásný zájezd. Vše bylo pečlivě naplánováno, paní průvodkyně je velmi sympatická a ochotná, autobus luxusní, ubytování krásné. Jsem rád, že jsme si vybrali právě Vás.

SŠ řemesel a služeb, Děčín
Školní zájezd do Londýna, Velká Británie

Děkujeme za organizaci skvělého zájezdu. Jsem moc ráda, že jsme vše zvládli s trochou štěstí, ale především díky dobře odvedené práci řidičů. Budu ráda, pokud budeme spolupracovat i nadále.

OA Ostrava
Školní zájezd na Francouzskou riviéru, Francie

Ze zájezdu jsme nadšení. Výborná slečna průvodkyně se znalostí francouzštiny. Již nyní plánujeme další zájezd do Normandie.

Gymnázium Kladno
Školní zájezd na Francouzskou riviéru, Francie

Poptávka zájezdu

Do poznámky nám prosím napište možné termíny či období/měsíc, kdy plánujete vyjet. Můžete přidat i případné dotazy či poznámky, zkrátka cokoliv Vám přijde důležité. :-)

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů.

Děkujeme za vaši zprávu, brzy se vám ozveme.
Oops! Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu nebo nás kontaktujte.
Jsme tu pro Vás.

Už 13 let s námi objevujete Evropu

Nejen, že jsme veškeré nabízené lokality osobně navštívili, ale navíc vám program zájezdu dokážeme upravit přesně na míru.

13 let
na trhu
100 tis.
cestujících
1600
autobusů
90+
programů
Učitelé nic neplatí
Na každých 14 dětí připadá pedagog zdarma
Zájezdy na míru
Každý zájezd upravíme přesně dle Vašich potřeb
Moderní autobusy
Sázíme jen na časem ověřené dopravce
Propracované programy
Správně sestavený program je základ úspěchu
Propagační materiály
Atraktivní leták a plakát ke každému zájezdu
Rodinná cestovka
Soustředíme se na kvalitu, ne kvantitu
Vyfiltrované zájezdy0 z celkových 0 zájezdů.
Zobrazit všechny zájezdy
No results found.
Button Text