S cookies si náš web více vychutnáte
Aby vám šlo brouzdání na našich stránkách jako po másle, povolte prosím cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami v nastavení.
Vyhledat zájezdy
Kam jedete
Za čím jedete
Na kolik dní
Zvolené preference
Tag
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Trafalgar Square: náměstí, které nikdy nespí

3 minuty čtení
No items found.
Video

Trafalgar Square, zářící centrum Londýna, je nejen vzrušujícím prostorem pro setkání a odpočinek, ale i památníkem britského vojenského hrdinství a kulturního dědictví. Náměstí, obklopené monumentálními budovami a uměleckými díly, slouží jako pomyslná oáza umění a historie uprostřed rušného městského života.

Postaveno bylo na počest vítězství v bitvě u Trafalgaru v roce 1805, kde britské válečné loďstvo, vedené admirálem Horatiem Nelsonem, porazilo spojené francouzsko-španělské válečné loďstvo. Nelson sám byl sice ke konci bitvy zabit, ale Velká Británie tímto vítězstvím v jedné z posledních velkých námořních bitev plachetnic v historii potvrdila svou námořní převahu a stala se na další více než století nejsilnější námořní velmocí světa. Trafalgar Square nese název právě po této historické události.

Centrální dominantou je ikonický Nelsonův sloup, vysoký 51 metrů, který zdobí socha admirála Nelsona. Okolo něj jsou umístěni čtyři lvi, symbolizující sílu a odvahu britského námořnictva.

Trafalgar Square je rovněž místem, známým svým kulturním významem. Náměstí hostí různé umělecké akce, od koncertů až po veřejné instalace a živé performance. Náměstí je obklopeno muzei, galeriemi a historickými budovami, včetně vyhlášené Národní galerie, jež je domovem pro tisíce uměleckých děl od mistrů nejpovolanějších - odpočívají zde originály Leonarda da Vinciho či Vincenta van Gogha a nespočet dalších úchvatných děl od renesance po modernu.

Trafalgar Square v kinematografii:

Náměstí se objevuje v mnoha filmech a televizních produkcích. Jeho výrazná kulisa se stává ústřední ikonou filmového Londýna.

  • "Harry Potter a Relikvie smrti – část 1" (2010): V jedné ze scén, kdy se postavy Harryho Pottera a Hermiony Grangerové prochází Londýnem, je Trafalgar Square v pozadí.
  • "Lara Croft: Tomb Raider" (2001): Trafalgar Square je jednou z míst, kterými projde Lara Croft, ztvárněná Angelinou Jolie, během svých dobrodružství v Londýně.
  • "101 dalmatinů" (1996): Trafalgar Square se objevuje v adaptaci Disneyho klasiky "101 dalmatinů", kde postavy Cruella de Vil a Jasper sledují hlavní hrdiny.
  • "Vykoupení z věznice Shawshank" (1994): V tomto kultovním filmu je Trafalgar Square součástí scény, která zobrazuje postavu Andyho Dufresnea v Londýně.
  • "Avantura" (2010): Trafalgar Square se objevuje ve filmu "Avantura" režiséra Michel Gondry, který je kombinací animace a živých akčních scén.
  • "Thor: Temný svět" (2013): V této superhrdinské adaptaci komiksových příběhů Marvel Comics je Trafalgar Square jedním z míst, kde se odehrávají nejrůznější zásadní události.
  • "Já, Robot" (2004): Trafalgar Square se objevuje hned v několika scénách sci-fi filmu "Já, Robot" s Willem Smithem v hlavní roli.
  • "Čtyři svatby a jeden pohřeb" (1994): V romantické komedii "Čtyři svatby a jeden pohřeb" Trafalgar Square slouží jako působivá kulisa.
  • "Transformers: Poslední rytíř" (2017): Trafalgar Square je jedním z mnoha londýnských míst, která jsou zobrazena ve filmu "Transformers: Poslední rytíř".
  • "Love Actually" (2003): V romantické komedii "Love Actually" se Trafalgar Square objevuje v jedné ze symbolických scén, která zdůrazňuje londýnskou atmosféru během vánočních svátků.

Chtěla bych vám moc poděkovat za skvěle zorganizovaný zájezd do Londýna. Slečna průvodkyně měla výborný přehled, široké znalosti a vše bylo detailně naplánované. Autobus byl pohodlný. Velký dík patří také vám za skvělou organizaci a rychlé reakce!

Gymnázium Lesní čtvrť, Zlín
Školní zájezdy do Londýna

Přejít na seznam zájezdů

To nejlepší z Anglie

Školní zájezd do Anglie - Londýn, Stonehenge, Oxford

Poznejte s námi nejznámější trojici míst Anglie: fascinující Londýn a jeho nezapomenutelné památky, monumentální Stonehenge a univerzitní město Oxford.

Univerzitní město Oxford
Tajemný Stonehenge
Dva dny v Londýně s propracovaným programem
Délka
5 dní / 2 noci
Ubytování
Hotel / místní rodiny
Strava
Snídaně / plná penze
od 9 800 Kč
za osobu