S cookies si náš web více vychutnáte
Aby vám šlo brouzdání na našich stránkách jako po másle, povolte prosím cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami v nastavení.
Vyhledat zájezdy
Kam jedete
Za čím jedete
Na kolik dní
Zvolené preference
Tag
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Osvětim a Krakov

Školní zájezd do Osvětimi a Krakova, Polsko

Délka
2 dny / 1 noc
Ubytování
Studentský hostel
Strava
Bez stravy
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 3 100 Kč
za osobu

Cena je kalkulována na počet alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci na vaše místo odjezdu.

Procestovali jsme celou Evropu
Naše programy vznikají na základě osobní zkušenosti z místa.
Vycházíme vám vstříc
Každý program je možné upravit na míru.
Přes 100 000 cestujících
Přípravou zájezdů žijeme již 12 let, nic nás už nepřekvapí.

V kostce

Školní zájezd do Osvětimi a Krakova je jedním z nejprodávanějších zájezdů, který k doplnění výuky často využívají učitelé dějepisu a moderní historie.

Chtěla bych Vám poděkovat za perfektní organizaci zájezdu. Líbil se nám program, byli jsme spokojeni s ubytováním. Průvodce přesně věděl, jakou míru výkladu děti unesou. S čistým svědomím mohu doporučit služby vaší cestovní kanceláře.

ZŠ Jílové, okr. Děčín

Program školního zájezdu

1. den: Exkurze v bývalém koncentračním táboře Osvětim

Odjezd na školní zájezd v brzkých ranních hodinách od Vaší školy či jiného místa dle Vašeho přání.

V dopoledních hodinách příjezd do Osvětimi, kde nás čeká prohlídka tábora Osvětim I. a Osvětim II. Birkenau s místním průvodcem. Trvání prohlídky jsou přibližně 4 hodiny.

Osvětim je polské čtyřicetitisícové okresní město ležící při ústí řeky Soly do Visky. Za druhé světové války bylo město přičleněno k Německé říši a v roce 1940 zde byl nedaleko historického centra města postaven koncentrační tábor Auschwitz I. v areálu bývalých jezdeckých kasáren. Kapacita tábora byla asi 15 – 20 tisíc vězňů. Roku 1941 začal být realizován plán tzv. "konečného řešení židovské otázky", tedy plán vyvraždění židovské rasy jako takové. Za tímto účelem byl u 3 km vzdálené vsi Březinka vybudován v roce 1942 tábor Osvětim II. Birkenau s kapacitou 90 tisíc vězňů. Roku 1942 bylo zahájeno masové vyvražďování. V táboře se nacházely 4 plynové komory s krematorii. Denně bylo možné zavraždit a spálit až 10 000 lidí. Tábor se stal místem působení neblaze proslulých lékařů SS, zejména Josefa Mengeleho. V letech 1942 – 1944 bylo vybudováno dalších 40 podtáborů osvětimského komplexu. Nejvýznamnějším z nich byl tábor Osvětim III. - Buna, který byl zřízen ve spolupráci s podnikem IG Farbenindustrie AG. Tato firma vyráběla granulovaný plyn Cyklon B určený k použití v osvětimských plynových komorách. Když se blížila Rudá armáda, odvezli nacisté část přeživších vězňů do jiných táborů, plynové komory a krematoria vyhodili do vzduchu a snažili se zničit i písemné důkazy o jejich vraždění. Zbytek archivu Osvětimi je dodnes v ruských archivech se zatím mizivou nadějí na jejich vydání Polsku. Koncentrační tábor Osvětim byl osvobozen Rudou armádou dne 27. ledna 1945.

V pozdních odpoledních hodinách odjezd do Krakova, kde se ubytujeme.

2. den: Historický Krakov a hrad Wawel

Dopolední přejezd do centra Krakowa. Následuje program v historickém centru města. Spolu s průvodcem navštívíme pahorek Wawel, kde se nachází královský hrad s katedrálou, a Staré město, kde si prohlédneme Dům soukeníků, radniční věž, kostel Panny Marie a Florianskou ulici s Florianskou bránou.

Odpoledne odjezd zpět do ČR, návrat ve večerních hodinách.

Náš tip

Co je a není v ceně

1 místo zdarma na 14 platících účastníků včetně vstupů

doprava zájezdovým autobusem – garance moderního vozu

1x ubytování v hotelu / hostelu (vícelůžkové pokoje)

1x snídaně či snídaňový balíček

český průvodce cestovní kanceláře

rozšířené cestovní pojištění (léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti, zavazadel)

pojištění proti úpadku CK

přistavení autobusu ke škole

přizpůsobení programu dle Vašeho přání

vstupné na exkurzi

Cena je platná při účasti 45 platících osob. V případě, že Váš kolektiv je příliš malý, je zde možnost spojení s další školou. Cena kalkulována na odjezd z Prahy a okolí, u dalších odjezdových míst může být cena upravena.

Často kladené dotazy

Jak je to s ubytováním?

Ve většině destinací již máme oblíbené hotely či hostely, které dlouhodobě využíváme a jsou prověřené časem. Strava vždy probíhá formou bufetové snídaně, každý se může dosyta posilnit před programem daného dne. :-)

Pokoje vždy rozdělujeme tak, aby přesně seděly na počet dívek a chlapců, a seznam pokojů vždy máte k dispozici předem, aby se žáci mohli ještě ve škole rozdělit. Pedagogové mají pro sebe jeden samostatný pokoj.

Název ubytování a případné podrobnosti se Vy i žáci vždy dozvíte před zájezdem z našeho infolistu s podrobnými pokyny k zájezdu.

Jak je to s volnými termíny?

Má-li Vaše škola jasně stanovený neflexibilní termín, kdy se zájezd má konat, vždy se Vám snažíme vyjít vstříc. V takovém případě je však dobrý nápad zájezd rezervovat co nejdříve, protože nejoblíbenějším hotelům a průvodcům se termíny rychle plní již na začátku školního roku!

Jaká je kapacita autobusu?

Naše kancelář disponuju všemi dostupnými velikostmi autobusů. Všechny naše zájezdy jsou kalkulovány na minimální počet 45 plně platících účastníků a nejčastěji využíváme autobusy, kde budete mít k dispozici 51 - 57 míst. V případě potřeby však můžeme využít i nestandardní autobus, kde budete mít až 63 míst (parkuje v Praze), anebo patrový autobus, kde budete moci využít 79 - 81 míst.

Je možné vypravit i zájezdy s menším autobusem a s menší skupinkou pod 40 žáků, tyto zájezdy se ale výrazně prodraží, protože náklady na dopravu se rozpočítávají mezi nižší počet účastníků. Dle naší zkušenosti nemá příliš smysl zájezd s malým počtem účastníků uvažovat.

Délka
2 dny / 1 noc
Ubytování
Studentský hostel
Strava
Bez stravy
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 3 100 Kč
za osobu

Cena uvažuje alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci pro jiný region.

Chtěla bych Vám moc poděkovat za bezvadně připravený zájezd a za skvělou, usměvavou a trpělivou paní průvodkyni. Tentokrát nám v Polsku přálo počasí a Krakov je velmi hezké město. Děkujeme.

ZŠ Jílové, okr. Děčín
Školní zájezd do Osvětimi a Krakova, Polsko

Se zájezdem jsme byli spokojeni. Pan řidič byl skvělý! Byl moc milý, ochotný, zastavil, když bylo potřeba, a i se věnoval nadstandardním požadavkům studentů (zastavit u KFC). :) Paní průvodkyně také naprostá spokojenost. Povídala o Polsku, zavedla nás na různá místa, doporučila i restaurace, což bylo velmi příjemné.

Gymnázium K. Čapka, Dobříš
Školní zájezd do Osvětimi a Krakova, Polsko

Chtěla jsem Vám moc moc poděkovat za organizaci zájezdu do Polska. Všechno hezky klaplo a všichni jsme si zájezd užili. Máme hezké společné vzpomínky. Budu ráda, když se na Vás budu moct obrátit s organizací dalšího zájezdu příští školní rok.

ZŠ Vyškov, Purkyňova
Školní zájezd do Osvětimi, Polsko

Za veškerou organizaci Vám moc děkuji. Vše proběhlo bez problému - cesta i samotná exkurze. Jsem rád, že jsme exkurzi mohli podniknout. I všechny děti akci hodnotí pozitivně. Jediná nevýhoda je, jak se z Osvětimi stalo turistické centrum.

ZŠ Broumovská, Liberec
Školní zájezd do Osvětimi, Polsko

Chci poděkovat za organizaci zájezdu do Polska, vše proběhlo výborně. Byli jsme velmi spokojeni se zajištěním, velký dík a pochvala patří i panu průvodci, který byl skvěle připraven, velmi vstřícný a profesionální. Totéž patří i pánům řidičům.

Gymnázium Žitavská, Česká Lípa
Školní zájezd do Osvětimi, Krakova a Vratislavi, Polsko

Chtěla jsem Vám moc poděkovat. Exkurze, pan řidič i paní průvodkyně, všechno krásně vyšlo a bylo v pořádku :) Studenti jsou hodně spokojeni a slyšela jsem jen pozitivní reakce. Snad paní ředitelka povolí a umožní další zájezdy, to bych se Vám ozvala :)

SOŠ Resslova, Praha 2
Školní zájezd do Osvětimi a Krakova, Polsko

Většina věcí vyšla úplně super a žáci byli převážně spokojeni, někteří až přímo nadšení. Chválili i ubytování a snídani, což nás příjemně potěšilo. Hodnotím zájezd velice kladně a myslím, že si ho naše škola bude chtít v následujícím roce zopakovat.

ZŠ Bílovice nad Svitavou
Školní zájezd do Osvětimi, Krakova a Věličky, Polsko

Zájezd proběhl v pořádku. Super doprava i ubytování. Krakov krásný. Pan průvodce byl určitě fajn.

Gymnázium a Hudební škola hl. m. Prahy
Školní zájezd do Osvětimi a Krakova, Polsko

Děkujeme, vše proběhlo vpořádku.

ZŠ Chrast, okres Chrudim
Školní zájezd do Osvětimi, Polsko

Já děkuji Vám za výbornou organizaci. Zájezd se vydařil; pan řidič byl velice ochotný a schovívavý. Pro některé žáky to byl silný zážitek, ale s tím se při takové exkurzi počítá.

SOŠLaS Šternberk
Školní zájezd do Osvětimi, Polsko

Hlásím návrat ze zájezdu, vše bylo v pořádku, časy objednávek klaply, průvodce profesionální a připravený, doprava bez chyby.

Gymnázium Jana Palacha, Mělník
Školní zájezd do Osvětimi a Krakova, Polsko

Chtěl bych poděkovat za skvělou organizaci našeho zájezdu. Dětem se exkurze líbila. Moc děkuji i za výběr vynikajícího pana průvodce, kterého chválili i naši žáci a jeho výklad se jim líbil.

ZŠ Vybíralova, Praha 9
Školní zájezd do Osvětimi, Polsko

Poptávka zájezdu

Do poznámky nám prosím napište možné termíny či období/měsíc, kdy plánujete vyjet. Můžete přidat i případné dotazy či poznámky, zkrátka cokoliv Vám přijde důležité. :-)

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů.

Děkujeme za vaši zprávu, brzy se vám ozveme.
Oops! Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu nebo nás kontaktujte.
Jsme tu pro Vás.

Už 13 let s námi objevujete Evropu

Nejen, že jsme veškeré nabízené lokality osobně navštívili, ale navíc vám program zájezdu dokážeme upravit přesně na míru.

13 let
na trhu
100 tis.
cestujících
1600
autobusů
90+
programů
Učitelé nic neplatí
Na každých 14 dětí připadá pedagog zdarma
Zájezdy na míru
Každý zájezd upravíme přesně dle Vašich potřeb
Moderní autobusy
Sázíme jen na časem ověřené dopravce
Propracované programy
Správně sestavený program je základ úspěchu
Propagační materiály
Atraktivní leták a plakát ke každému zájezdu
Rodinná cestovka
Soustředíme se na kvalitu, ne kvantitu
Vyfiltrované zájezdy0 z celkových 0 zájezdů.
Zobrazit všechny zájezdy
No results found.
Button Text