S cookies si náš web více vychutnáte
Aby vám šlo brouzdání na našich stránkách jako po másle, povolte prosím cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami v nastavení.
Vyhledat zájezdy
Kam jedete
Za čím jedete
Na kolik dní
Zvolené preference
Tag
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Osvětim a Krakov

Školní zájezd do Osvětimi a Krakova, Polsko

Délka
2 dny / 1 noc
Ubytování
Studentský hostel
Strava
Bez stravy
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 3 100 Kč
za osobu

Cena je kalkulována na počet alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci na vaše místo odjezdu.

Procestovali jsme celou Evropu
Naše programy vznikají na základě osobní zkušenosti z místa.
Vycházíme vám vstříc
Každý program je možné upravit na míru.
Přes 100 000 cestujících
Přípravou zájezdů žijeme již 12 let, nic nás už nepřekvapí.

V kostce

Školní zájezd do Osvětimi a Krakova je jedním z nejprodávanějších zájezdů, který k doplnění výuky často využívají učitelé dějepisu a moderní historie. Zatímco v Osvětimi na nás dolehne těžké téma, v Krakově si naopak oddechneme při nenáročné procházce malebným historickým centrem.

Chtěla bych Vám poděkovat za perfektní organizaci zájezdu. Líbil se nám program, byli jsme spokojeni s ubytováním. Průvodce přesně věděl, jakou míru výkladu děti unesou. S čistým svědomím mohu doporučit služby vaší cestovní kanceláře.

ZŠ Jílové, okr. Děčín

Program školního zájezdu

1. den: Exkurze v bývalém koncentračním táboře Osvětim

V brzkých ranních hodinách odjedeme od vaší školy či jiného místa na přání do Polska.

V bývalém nacistickém vyhlazovacím a koncentračním táboře Osvětim-Březinka nás čeká několikahodinová vzdělávací exkurze s místním průvodcem. Projdeme se místy poznamenanými hrůzou holocaustu a vzdáme hold obětem nacistického barbarství. Tato hluboce dojemná exkurze nám pomůže uvědomit si utrpení milionů nevinných lidí a důležitost boje proti nesnášenlivosti a diskriminaci v jakékoli podobě. V Osvětimi I, hlavním správním centru komplexu, se seznámíme s historií tábora a jeho děsivým fungováním za druhé světové války. Projdeme se vězeňskými bloky, navštívíme popraviště a krematoria. Uvidíme autentické předměty, které patřily vězňům, a budeme naslouchat příběhům o krutosti nacistického režimu. V Březince, táboře zaměřeném na vyhlazování, uvidíme dřevěná stavení, koleje, po kterých přijížděly transporty vězňů, a pietní památník obětem holocaustu. Tísnivá atmosféra tohoto místa nám pomůže vnímat utrpení a beznaděj, které tu zažili statisíce lidí. Během exkurze se dozvíme o selekcích, mučení, systematickém vyhlazování a každodenním životě vězňů. Seznámíme se s příběhy statečných jedinců, kteří se postavili proti nacistické brutalitě, a s odkazem těch, kteří holocaust nepřežili.

Po exkurzi odjedeme na ubytování.

2. den: Historický Krakov a hrad Wawel

Naši procházku v malebném Krakově, bývalém hlavním městě Polska, začneme na královském hradě Wawel. Majestátní sídlo polských králů nás zaujme svou architekturou a bohatou historií. Projdeme se po hradních nádvořích a pokocháme se úchvatným výhledem na město z hradního kopce. Zájemci mohou za poplatek navštívit katedrálu s hrobkami polských králů. Poté se vydáme na rušné náměstí Rynek Główny, srdce historického Krakova. Obdivovat budeme impozantní Mariánský kostel s gotickými věžemi i historické budovy a kamenné kašny, které náměstí lemují. Nenecháme si ujít Sukiennici, tržnici s bohatou tradicí, kde si můžeme zakoupit suvenýry a polské speciality, třeba tradiční místní sýr oscypek. Na závěr zavítáme do malebné Ulice Floriańskiej, hlavní tepny starého Krakova. Tato pěší zóna plná obchodů, kaváren a restaurací, nás zavede do středověké atmosféry. Z historické části města nakonec vyjdeme Floriánskou bránou, jedinou dochovanou branou z bývalého městského opevnění, a tak symbolicky zakončíme náš program.

Návrat do České republiky v pozdních večerních hodinách.

Náš tip

Co je a není v ceně

1 místo zdarma na 14 platících účastníků včetně vstupů

doprava zájezdovým autobusem – garance moderního vozu

1x ubytování v hotelu / hostelu (vícelůžkové pokoje)

1x snídaně

český průvodce cestovní kanceláře

rozšířené cestovní pojištění (léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti, zavazadel)

pojištění proti úpadku CK

přistavení autobusu ke škole

přizpůsobení programu dle Vašeho přání

vstupné na exkurzi

Cena je platná při účasti 45 platících osob. V případě, že Váš kolektiv je příliš malý, je zde možnost spojení s další školou. Cena kalkulována na odjezd z Prahy a okolí, u dalších odjezdových míst může být cena upravena.

Často kladené dotazy

Jak je to s ubytováním?

Ve většině destinací již máme oblíbené hotely či hostely, které dlouhodobě využíváme a jsou prověřené časem. Strava vždy probíhá formou bufetové snídaně, každý se může dosyta posilnit před programem daného dne. :-)

Pokoje vždy rozdělujeme tak, aby přesně seděly na počet dívek a chlapců, a seznam pokojů vždy máte k dispozici předem, aby se žáci mohli ještě ve škole rozdělit. Pedagogové mají pro sebe jeden samostatný pokoj.

Název ubytování a případné podrobnosti se Vy i žáci vždy dozvíte před zájezdem z našeho infolistu s podrobnými pokyny k zájezdu.

Jak je to s volnými termíny?

Má-li Vaše škola jasně stanovený neflexibilní termín, kdy se zájezd má konat, vždy se Vám snažíme vyjít vstříc. V takovém případě je však dobrý nápad zájezd rezervovat co nejdříve, protože nejoblíbenějším hotelům a průvodcům se termíny rychle plní již na začátku školního roku!

Jaká je kapacita autobusu?

Naše kancelář disponuju všemi dostupnými velikostmi autobusů. Všechny naše zájezdy jsou kalkulovány na minimální počet 45 plně platících účastníků a nejčastěji využíváme autobusy, kde budete mít k dispozici 51 - 57 míst. V případě potřeby však můžeme využít i nestandardní autobus, kde budete mít až 63 míst (parkuje v Praze), anebo patrový autobus, kde budete moci využít 79 - 81 míst.

Je možné vypravit i zájezdy s menším autobusem a s menší skupinkou pod 40 žáků, tyto zájezdy se ale výrazně prodraží, protože náklady na dopravu se rozpočítávají mezi nižší počet účastníků. Dle naší zkušenosti nemá příliš smysl zájezd s malým počtem účastníků uvažovat.

Délka
2 dny / 1 noc
Ubytování
Studentský hostel
Strava
Bez stravy
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 3 100 Kč
za osobu

Cena uvažuje alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci pro jiný region.

S průběhem zájezdu jsem byl velmi spokojen a děti také. :-)

ZŠ Zbýšov u Brna, okr. Brno
Školní zájezd do Osvětimi, Polsko

Zájezd i počasí se vyvedly, pan průvodce byl fajn. Doprava i průběh cesty byl také v pořádku.

ZŠ J.Š. Baara, České Budějovice
Školní zájezd do Osvětimi, Polsko

Většina věcí vyšla úplně super a žáci byli převážně spokojeni, někteří až přímo nadšení. Chválili i ubytování a snídani, což nás příjemně potěšilo. Hodnotím zájezd velice kladně a myslím, že si ho naše škola bude chtít v následujícím roce zopakovat.

ZŠ Bílovice nad Svitavou
Školní zájezd do Osvětimi, Krakova a Věličky, Polsko

Chtěla bych Vám poděkovat za perfektní organizaci zájezdu. Líbil se nám program, byli jsme spokojeni s ubytováním. Průvodce přesně věděl, jakou míru výkladu děti unesou. S čistým svědomím mohu doporučit služby vaší cestovní kanceláře.

ZŠ Jílové, okr. Děčín
Školní zájezd do Osvětimi a Krakova, Polsko

Se zájezdem jsme byli spokojeni. Pan řidič byl skvělý! Byl moc milý, ochotný, zastavil, když bylo potřeba, a i se věnoval nadstandardním požadavkům studentů (zastavit u KFC). :) Paní průvodkyně také naprostá spokojenost. Povídala o Polsku, zavedla nás na různá místa, doporučila i restaurace, což bylo velmi příjemné.

Gymnázium K. Čapka, Dobříš
Školní zájezd do Osvětimi a Krakova, Polsko

Chtěla jsem Vám moc poděkovat. Exkurze, pan řidič i paní průvodkyně, všechno krásně vyšlo a bylo v pořádku :) Studenti jsou hodně spokojeni a slyšela jsem jen pozitivní reakce. Snad paní ředitelka povolí a umožní další zájezdy, to bych se Vám ozvala :)

SOŠ Resslova, Praha 2
Školní zájezd do Osvětimi a Krakova, Polsko

Zájezd proběhl v pořádku. Super doprava i ubytování. Krakov krásný. Pan průvodce byl určitě fajn.

Gymnázium a Hudební škola hl. m. Prahy
Školní zájezd do Osvětimi a Krakova, Polsko

Děkujeme, vše proběhlo vpořádku.

ZŠ Chrast, okres Chrudim
Školní zájezd do Osvětimi, Polsko

Za veškerou organizaci Vám moc děkuji. Vše proběhlo bez problému - cesta i samotná exkurze. Jsem rád, že jsme exkurzi mohli podniknout. I všechny děti akci hodnotí pozitivně. Jediná nevýhoda je, jak se z Osvětimi stalo turistické centrum.

ZŠ Broumovská, Liberec
Školní zájezd do Osvětimi, Polsko

Chtěla bych Vám moc poděkovat za bezvadně připravený zájezd a za skvělou, usměvavou a trpělivou paní průvodkyni. Tentokrát nám v Polsku přálo počasí a Krakov je velmi hezké město. Děkujeme.

ZŠ Jílové, okr. Děčín
Školní zájezd do Osvětimi a Krakova, Polsko

Chci poděkovat za organizaci zájezdu do Polska, vše proběhlo výborně. Byli jsme velmi spokojeni se zajištěním, velký dík a pochvala patří i panu průvodci, který byl skvěle připraven, velmi vstřícný a profesionální. Totéž patří i pánům řidičům.

Gymnázium Žitavská, Česká Lípa
Školní zájezd do Osvětimi, Krakova a Vratislavi, Polsko

Touto cestou chci poděkovat za skvělou organizaci našich dvou výjezdů do Polska. Obě průvodkyně byly velmi dobré, svou práci měly připravenou, byly kooperativní, fundované. Organizace jednotlivých akcí pobytu byla dokonalá. Velmi pěkné ubytování, výborná snídaně. I výběr dopravce byl zdařilý.

ZŠ genpor. Františka Peřiny, Praha
Školní zájezd do Osvětimi, Krakova a Vratislavi, Polsko

Poptávka zájezdu

Do poznámky nám prosím napište možné termíny či období/měsíc, kdy plánujete vyjet. Můžete přidat i případné dotazy či poznámky, zkrátka cokoliv Vám přijde důležité. :-)

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů.

Děkujeme za vaši zprávu, brzy se vám ozveme.
Oops! Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu nebo nás kontaktujte.
Jsme tu pro Vás.

Už 13 let s námi objevujete Evropu

Nejen, že jsme veškeré nabízené lokality osobně navštívili, ale navíc vám program zájezdu dokážeme upravit přesně na míru.

13 let
na trhu
100 tis.
cestujících
1600
autobusů
90+
programů
Učitelé nic neplatí
Na každých 14 dětí připadá pedagog zdarma
Zájezdy na míru
Každý zájezd upravíme přesně dle Vašich potřeb
Moderní autobusy
Sázíme jen na časem ověřené dopravce
Propracované programy
Správně sestavený program je základ úspěchu
Propagační materiály
Atraktivní leták a plakát ke každému zájezdu
Rodinná cestovka
Soustředíme se na kvalitu, ne kvantitu
Vyfiltrované zájezdy0 z celkových 0 zájezdů.
Zobrazit všechny zájezdy
No results found.
Button Text