S cookies si náš web více vychutnáte
Aby vám šlo brouzdání na našich stránkách jako po másle, povolte prosím cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami v nastavení.
Vyhledat zájezdy
Kam jedete
Za čím jedete
Na kolik dní
Zvolené preference
Tag
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Alpskými průsmyky od Salzburgu až po Innsbruck

Školní výlet Alpskými průsmyky, Rakousko

Délka
3 dny / 2 noci
Ubytování
Studentský hostel
Strava
Snídaně
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 5 800 Kč
za osobu

Cena je kalkulována na počet alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci na vaše místo odjezdu.

Procestovali jsme celou Evropu
Naše programy vznikají na základě osobní zkušenosti z místa.
Vycházíme vám vstříc
Každý program je možné upravit na míru.
Přes 100 000 cestujících
Přípravou zájezdů žijeme již 12 let, nic nás už nepřekvapí.

V kostce

Objevte to nejkrásnější v rakouských Alpách! Na vysokohorské vyhlídkové silnici zažijete nejkrásnější výhledy na horská panoramata a na Großglockner, nemineme ani slavné Krimmelské vodopády. Prozkoumáme i nejkrásnější města zasazená do horských údolí – Salzburg, Zell am See a Innsbruck. Zábavu si děti užijí v unikátním Swarovski Kristallwelten, třpytivé expozici z milionů skleněných křišťálů.

Byli jsme naprosto nadšeni. Byl to neuvěřitelný zážitek pro nás pro všechny. Děkuji paní průvodkyni, zájezd byl výborně zorganizován. Vše bylo předem zamluvené a nebylo nutné žádné dlouhé vyřizování. Všude jsme byli ve stanovený čas a měli jsme prostor a čas si všechno pořádně prohlédnout, prostě si to užít bez stresu a spěchu. Plavba po jezeru Königsee naprosto kouzelná.

ZŠ Prokopa Velikého, Kolín IV

Program školního zájezdu

1. den: Vysoké Taury,Zell am See

Školní výlet začíná odjezdem od Vaší školy či jiného místa dle Vašeho přání.

V ranních hodinách přijedeme do atraktivní oblasti Rakouska – do národního parku Vysoké Taury. Vysokohorskou vyhlídkovou silnicí se pomalou jízdou vydáme na stoupání na vyhlídku Franze-Josefa, odkud je nejkrásnější pohled na nejvyšší rakouskou horu Großglockner (3798 m). Po cestě budeme dělat zastávky na úžasné fotografie horských panoramat, míjet budeme nejen nedotčenou alpskou přírodu, ale i místní stáda spokojených kravek. Po dosažení vyhlídkové plošiny nedaleko hory Großglockner nás ještě čeká procházka po ledovci Pasterzenkees a výstup k observatoři Swarovski, odkud se nabízí nádherný výhled nejmodernějšími optickými přístroji. Navštívíme také naučné turistické centrum s výstavami, multifunkční expozicí a kinem na téma národních parků Rakouska. Nebude chybět ani setkání s místními svišti, kteří vítají příchozí turisty a doufají v pamlsek.

Pak znovu vysokohorskou silnicí sjedeme zpět dolů do údolů do nádherného alpského města Zell am See. Třpytivá hladina jednoho z nejčistších jezer v Evropě, okolo kterého se město rozprostírá, promenáda, malebné centrum a náměstí a okolí plné alpských velikánů, to vše bude nezapomenutelný závěr našeho dne ve Vysokých Taurech.

V podvečer dojedeme na naše ubytování.

2. den: Svět křišťálu Swarovski, Innsbruck

Ráno po snídani přejedeme do tyrolského města Wattens, kde již od roku 1895 prosperuje dnes nadnárodní společnost Swarovski, vyrábějící broušené křišťály známé po celém světě.

Navštívíme zde nově zrekonstruovaný Svět křišťálu Swarovski, pohádkovou a fascinující říši milionů křišťálů, zrcadel, obrazů, scénických výjevů, šperků nebo figurek. Magickým obrem vstoupíme do komnat zázraků, kde začíná pohádková cesta vrcholným uměním brusičů místní manufaktury. Každá z komnat si s krásou křišťálů vyhraje trochu jinak, Vás budou jen přecházet oči, vizuální vjemy a pocity je těžké popsat slovy. A komnatami zábava nekončí! V zahradě zaujme rozměrná instalace symbolizující mráčky osvícené sluncem. Na denním světle Vás oslní na 800 000 světélkujících krystalů, které se navíc budou odrážet od hladiny jezírka, nad kterým se instalace vznáší. Nezapomíná se ani na děti, pro které zde byla postavena prosklená věž plná interaktivních her, skluzavek a trampolín. Na závěr se můžete poohlédnout po malém suvenýru v lákavé firemní prodejně.

Po návštěvě hlubin světa křišťálu odjedeme do hlavního města Tyrolska Innsbrucku, který je zajímavě zasazen do údolí s nádhernými výhledy na hory. Zde bude následovat prohlídka starého města, kdy nelze minout barokní dóm sv. Jakuba, císařský zámek Hofburg a dvorní kostel Hofkirche, Goldenes Dachl (tedy pozdně gotický zlatý arkýř císaře Maxmiliána I.) nebo barokní Starou sněmovnu. Volný čas si dáme na pěší promenádě plné obchodů a občerstvení Maria-Theresien-Straße. V případě zájmu se můžeme podívat i ke známému místnímu skokanskému můstku Bergisel.

V podvečer návrat na ubytování.

3. den: Krimmelské vodopády a Salzburg

Ráno po snídani odjedeme ke Krimmelským vodopádům, které patří k největším a nejnavštěvovanějším vodopádům v Evropě. Leží v nadmořské výšce 1070–1450 m v Národním parku Vysoké Taury. Krimmelské vodopády jsou vysoké 380 m a patří tak k údajně pátým největším vodopádům na světě! Dělí se do třech částí. První část je vysoká 140 m, druhá 100 m a třetí opět 140 m. Budeme moci vystoupat na úroveň třetího vodopádu a užít si krásný výhled.

Po návštěvě vodopádů se přesuneme do Salzburgu – města W. A. Mozarta. Prohlídku začneme u zámku Mirabell, který je spolu se svými nádhernými zahradami zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Projdeme se zahradami a dojdeme na náměstí Makartplatz, kde Vás průvodce upozorní na kostel sv. Trojice a na dům, ve kterém žil W. A. Mozart. Přejdeme most přes řeku Salzach a vydáme se blíže ke Starému městu. Uvidíme druhý dům, který je spojen s W. A. Mozartem, a sice jeho rodný dům, kde je dnes umístěno muzeum známého hudebního velikána. V případě Vašeho zájmu muzeum navštívíme. Procházet budeme malebnými uličkami, kde Vás zaujmou různé obchody a také cukrárny s místní specialitou – Mozartovými kuličkami. Pokračovat budeme k Rezidenci, uvidíte také kostel sv. Michaela, vrcholem návštěvy bývá pro mnoho návštěvníků velkolepý dóm – katedrála sv. Ruperta, jehož interiér navštívíme. Další zajímavostí je kašna Plavení koní, obklopená nádhernými sochami. Průvodce Vám poví více o historii dominanty Salzburgu – pevnosti Hohensalzburg, která je dostupná lanovkou. V případě Vašeho zájmu vyjedeme na pevnost (či vystoupáme pěšky) a vychutnáme si nádherný výhled na panorama města. Pak se vydáme zpět na cestu do ČR, kam dorazíme v pozdních hodinách.

Náš tip

Co je a není v ceně

1 místo zdarma na 14 platících účastníků včetně vstupů

doprava zájezdovým autobusem (WC, video, nápoje, pásy) – garance moderního vozu

2x nocleh na ubytování pro mládež

2x snídaně

průvodce po celou dobu zájezdu, případně mapky a další materiály

rozšířené cestovní pojištění (léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti, zavazadel)

pojištění proti úpadku CK

přistavení autobusu ke škole

přizpůsobení programu dle Vašeho přání

ubytovací taxy, vstupy a MHD

Cena je platná při účasti alespoň 45 platících osob. Cena je kalkulována na odjezd z Prahy a okolí, u dalších odjezdových míst může být cena upravena.

Často kladené dotazy

Jak je to s volnými termíny?

Má-li Vaše škola jasně stanovený neflexibilní termín, kdy se zájezd má konat, vždy se Vám snažíme vyjít vstříc. V takovém případě je však dobrý nápad zájezd rezervovat co nejdříve, protože nejoblíbenějším hotelům a průvodcům se termíny rychle plní již na začátku školního roku!

Jaká je kapacita autobusu?

Naše kancelář disponuju všemi dostupnými velikostmi autobusů. Všechny naše zájezdy jsou kalkulovány na minimální počet 45 plně platících účastníků a nejčastěji využíváme autobusy, kde budete mít k dispozici 51 - 57 míst. V případě potřeby však můžeme využít i nestandardní autobus, kde budete mít až 63 míst (parkuje v Praze), anebo patrový autobus, kde budete moci využít 79 - 81 míst.

Je možné vypravit i zájezdy s menším autobusem a s menší skupinkou pod 40 žáků, tyto zájezdy se ale výrazně prodraží, protože náklady na dopravu se rozpočítávají mezi nižší počet účastníků. Dle naší zkušenosti nemá příliš smysl zájezd s malým počtem účastníků uvažovat.

Jak je to s ubytováním?

Ve většině destinací již máme oblíbené hotely či hostely, které dlouhodobě využíváme a jsou prověřené časem. Strava vždy probíhá formou bufetové snídaně, každý se může dosyta posilnit před programem daného dne. :-)

Pokoje vždy rozdělujeme tak, aby přesně seděly na počet dívek a chlapců, a seznam pokojů vždy máte k dispozici předem, aby se žáci mohli ještě ve škole rozdělit. Pedagogové mají pro sebe jeden samostatný pokoj.

Název ubytování a případné podrobnosti se Vy i žáci vždy dozvíte před zájezdem z našeho infolistu s podrobnými pokyny k zájezdu.

Jak je to s cestovním pojištěním?

Všechny naše školní zájezdy automaticky mají v ceně pojistný produkt AXA Komfort. Tento pojistný produkt má v ceně pojištění léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti a zavazadel.

Cestovní pojištění je vždy automaticky sjednáno i pro pedagogy.

Jaké doklady žáci potřebují pro cestu do zahraničí?

Všichni účastníci zájezdu musí mít s sebou občanský průkaz, anebo cestovní pas. Pro děti do 14,99 let je možné mít i takzvanou dětskou občanku, poplatek za její vystavení je 100 Kč.

Speciální případ - u zájezdů do Velké Británie musí všichni mít cestovní pas, občanský průkaz nestačí! Neobčané EU (například vietnamští studenti) musí mít také vyřízené vízum!

Délka
3 dny / 2 noci
Ubytování
Studentský hostel
Strava
Snídaně
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 5 800 Kč
za osobu

Cena uvažuje alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci pro jiný region.

S cestou do Vídně jsme byli velmi spokojeni. Řidiči nás v pořádku dovezli tam i zpět. Paní průvodkyně byla velmi příjemná, vtipná, dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací. Děkujeme za organizaci zájezdu.

ZŠ Jindřicha Pravečka, Výprachtice
Školní zájezd do Vídně, Rakousko

Ráda bych poděkovala za sebe, kolegyně i děti za opět nádherný výjezd. Zvláštní poděkování patří panu průvodci, který znovu zazářil velice odborně, vstřícně a lidsky. Děkujeme i řidičům, kteří byli též vstřícní a ochotní a jízda s nimi bezpečná a příjemná. I Vám patří náš dík za fantastické organizační zajištění školního zájezdu.

ZŠ Žižkova, Turnov
Školní zájezd do Vídně a Wachau, Rakousko

Ráda bych poděkovala za pomoc při zorganizování zájezdu do Vídně. Vše proběhlo suprově, za což děkujeme i paní průvodkyni. Věřím, že to nebyla naše poslední spolupráce, a tak se na další akci těšíme.

ZŠ Žižkova, Turnov
Školní zájezd do Vídně, Rakousko

Děkuji Vám za spolupráci ohledně zájezdu do Vídně. Děti byly spokojené. S panem průvodcem byly paní kolegyně maximálně spokojené - byl ochotný, znalý prostředí, milý.

ZŠ T.G. Masaryka, Kutná Hora
Školní zájezd do Vídně, Rakousko

Moc děkujeme, výlet skvělý, počasí na jedničku, řidiči špičkoví oba, paní průvodkyně výborná.

ZŠ Švehlova, Praha 10
Školní zájezd do Lince, Rakousko

Školní zájezd do Wachau a Vídně byl jeden z nejpovedenějších zájezdů, které jsem jela. Hostel čistý, klidný a snídaně v pohodě, poloha hostelu pro večerní program ideální. Průvodce byl skvělý, rádi s ním zase vyrazíme.

OA Mladá Boleslav
Školní zájezd do Vídně a Wachau, Rakousko

Školní zájezd měl jen kladné ohlasy, nepřítelem byl čas. Paní průvodkyně byla velmi milá, ochotná, po celou dobu se o nás vzorně starala, za což děkujeme. Autobus s řidičem opět bez problémů. Autobus byl čistý, řidič klidný a ochotný.

ZŠ T.G. Masaryka, Poříčany
Školní zájezd do Vídně, Rakousko

Se zájezdem jsme byli naprosto spokojeni, žáci nadšeni! Řidič výborný, průvodkyně skvělá. Prostě mám pro Vás jen superlativy! :)

ZŠ T.G. Masaryka, Ivančice
Školní zájezd do Vídně, Rakousko

Poptávka zájezdu

Do poznámky nám prosím napište možné termíny či období/měsíc, kdy plánujete vyjet. Můžete přidat i případné dotazy či poznámky, zkrátka cokoliv Vám přijde důležité. :-)

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů.

Děkujeme za vaši zprávu, brzy se vám ozveme.
Oops! Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu nebo nás kontaktujte.
Jsme tu pro Vás.

Už 13 let s námi objevujete Evropu

Nejen, že jsme veškeré nabízené lokality osobně navštívili, ale navíc vám program zájezdu dokážeme upravit přesně na míru.

13 let
na trhu
100 tis.
cestujících
1600
autobusů
90+
programů
Učitelé nic neplatí
Na každých 14 dětí připadá pedagog zdarma
Zájezdy na míru
Každý zájezd upravíme přesně dle Vašich potřeb
Moderní autobusy
Sázíme jen na časem ověřené dopravce
Propracované programy
Správně sestavený program je základ úspěchu
Propagační materiály
Atraktivní leták a plakát ke každému zájezdu
Rodinná cestovka
Soustředíme se na kvalitu, ne kvantitu
Vyfiltrované zájezdy0 z celkových 0 zájezdů.
Zobrazit všechny zájezdy
No results found.
Button Text