S cookies si náš web více vychutnáte
Aby vám šlo brouzdání na našich stránkách jako po másle, povolte prosím cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami v nastavení.
Vyhledat zájezdy
Kam jedete
Za čím jedete
Na kolik dní
Zvolené preference
Tag
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Střední Švýcarsko a cesta do nebe

Školní zájezd do středního Švýcarska

Délka
6 dní / 3 noci
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 10 500 Kč
za osobu

Cena je kalkulována na počet alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci na vaše místo odjezdu.

Procestovali jsme celou Evropu
Naše programy vznikají na základě osobní zkušenosti z místa.
Vycházíme vám vstříc
Každý program je možné upravit na míru.
Přes 100 000 cestujících
Přípravou zájezdů žijeme již 12 let, nic nás už nepřekvapí.

V kostce

Na šestidenní cestě Švýcarskem zažijeme zábavu, poznání i vzrušení. Prohlédneme si malebný Lucern, ochutnáme švýcarskou čokoládu v místní čokoládovně, poplavíme se po zářivém Thunském jezeře, zubačkou vyjedeme na horu Pilatus, projdeme se údolím se 72 vodopády. Vrcholem zájezdu bude výjezd rotační lanovkou na horu Titlis, kde nás čeká nejvýše položený visutý most v Evropě a tunel z ledu.

Chtěla bych Vám poděkovat za krásný zájezd. Po organizační stránce vše fungovalo. Ubytování bylo úžasné, připadali jsme si jako v pohádce! Pan průvodce měl mnoho znalostí o místech, která jsme navštívili. Děkuji za všechno a těším se na další případnou spolupráci.

ZŠ Dukelská, Mladá Boleslav

Program školního zájezdu

1. den: Přesun od školy

Odjezd od Vaší školy ve 23:00. Následuje noční přejezd přes Německo.

2. den: Kostnice, Curych a Rýnské vodopády

Ráno dorazíme do německého města Kostnice, které má zajímavou historii spjatou s českou zemí. Navštívíme tak například Husovo muzeum nebo Husův kámen, kde byl údajně upálen mistr Jan Hus a Jeroným Pražský. Dále uvidíte impozantní Münster – chrám Matky Boží, kde byl Hus souzen.

Po prohlídce kostnice nás čekají hřmoucí Rýnské vodopády, které jsou se svou šířkou 150 metrů padající do hloubky 23 metrů největší v Evropě.

Po osvěžení u vodopádů přejedeme do Curychu, největšího a také jednoho z nejbohatších měst Švýcarska. Leží na řece Limmat, jež je i s Curyšským jezerem křišťálově čistá. Uvidíte hlavní nádraží města, které se pokládá za jedno z nejhezčích v Evropě. Při proplétání se křivolakými uličkami starého města zcela jistě nemineme typické cechovní domy, bohaté ulice plné obchodů, stejně tak jako např. katedrálu Grossmünster.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování v okolí historického Lucernu ležícím na Vierwalderstatském jezeře.

3. den: Čokoládovna, Lucern a Pilatus

Naše první zastávka bude v místní čokoládovně za městem, kde navštívíme muzeum čokolády. Pak se přesuneme do centra Lucernu, kde uvidíte slavný Kapellbrücke, most, který se stal symbolem Švýcarska, nádherný barokní chrám v centru, historické domy poblíž dalšího dřevěného mostu Spreuerbrücke nebo místní zajímavou radnici.

Poté se necháme lanovkou vyvést na slavnou dominantu středního Švýcarska do výšky 2 132 metrů – na horu Pilatus. Naskytne se Vám nádherný výhled na okolní hory a Luzern. Hora Pilatus je opředená tajemnými legendami, místní radní prý ještě ve 14. století zakazovali obyvatelům vstup na horu, protože se domnívali, že je sídlem několika druhů draků. V dnešní době je však vrchol hory hojně navštěvovaným turistickým místem, jehož návštěva ve vás jistě zanechá jedinečný zážitek. Ve večerních hodinách odjezd zpět na ubytování do hotelu v okolí Luzernu.

4. den: Skanzen, plavba po jezeře i údolí s vodopády

Po snídani odjezd do skanzenu Ballenberg, který nabízí k prohlédnutí téměř 100 originálů historických domů přemístěných z různých koutů Švýcarska. Také si můžete prohlédnout jejich původní zahrady či pole a potkat zde až 250 místních domácích zvířat.

Po návratu ze skanzenu na Vás čeká plavba po Thunském jezeře, o kterém mnozí průvodci tvrdí, že je nejkrásnějším jezerem ve Švýcarsku. Jeho azurová voda je až neuvěřitelně čistá a výhledy, které se Vám budou naskýtat z paluby lodi, doslova dech beroucí.

Třešničkou na závěr dne bude procházka údolím Lauterbrunnen, které se celkově pyšní 72 vodopády! Kombinace pohádkové krajiny a burácivých vodopádů sem láká návštěvníky z celého světa. Vodopády nejrůznějších výšek a velikostí byly již v minulosti cílem mnoha básníků a filozofů, kteří zde čerpali inspiraci.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování do hotelu v okolí Luzernu.

5. den: Titlis a ledovcová jeskyně

Po snídani a vyklizení pokojů se odebereme do známého lyžařského centra Engelberg, nejvýše položeného skiareálu v oblasti centrálního Švýcarska. Nejdříve se vydáme k vrcholu hory Titlis. Po jednom přestupu nasedneme na originální technickou zajímavost – rotační visutou lanovkou Titlis Rotair, která vás za pomalého otáčení se okolo své osy dopraví na vrchol Malého Titlisu do výšky 3 028 metrů nad mořem. Kabina se otočí o celých 360°, uvidíte nádherné panorama okolních vrcholů.

Poté se vydáme do ledovcového tunelu – 140 metrů ledovcovou jeskyní bude jen dalším zážitkem na vaší cestě za dobrodružstvím. To nejlepší Vás ale čeká: visutý most nad 500 metrů hlubokou propastí, kde vám bude stačit asi 150 kroků k tomu, abyste došli na pevnou zem na protější vrchol Titlisu na sedačkovou lanovkou Ice Flyer. Možná je také návštěva místního snowparku s atrakcemi.

Po této adrenalinové procházce sjedete opět dolů do andělského městečka Engelberg, kde bude čas na příjemnou procházku, občerstvení nebo nákup suvenýrů. Engelberg je malebná obec, která byla původně proslavená lázeňstvím. Při procházce městem budete obdivovat domy, vystavené ve stylu „Belle Epoque“ nebo benediktýnský klášter, který je náboženským centrem celé oblasti a ve kterém navštívíme proslulou sýrárnu. Mnozí z vás jistě neodolají nákupu typických švýcarských produktů – sýrů a čokolády!

Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

6. den: Návrat do Čech

Ranní návrat do ČR.

Náš tip

Co je a není v ceně

1 místo zdarma na 14 platících účastníků včetně vstupů

doprava zájezdovým autobusem (WC, video, nápoje, pásy) – garance moderního vozu

3x ubytování – třílůžkové pokoje v hotelu** s vlastní koupelnou

3x snídaně

český průvodce cestovní kanceláře

rozšířené cestovní pojištění (léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti, zavazadel)

pojištění proti úpadku CK

přistavení autobusu ke škole

přizpůsobení programu dle Vašeho přání

ubytovací taxy, vstupy a MHD

Cena je platná při účasti alespoň 45 platících osob. Cena je kalkulována na odjezd z Prahy a okolí, u dalších odjezdových míst může být cena upravena.

Často kladené dotazy

Jak je to s ubytováním?

Ve většině destinací již máme oblíbené hotely či hostely, které dlouhodobě využíváme a jsou prověřené časem. Strava vždy probíhá formou bufetové snídaně, každý se může dosyta posilnit před programem daného dne. :-)

Pokoje vždy rozdělujeme tak, aby přesně seděly na počet dívek a chlapců, a seznam pokojů vždy máte k dispozici předem, aby se žáci mohli ještě ve škole rozdělit. Pedagogové mají pro sebe jeden samostatný pokoj.

Název ubytování a případné podrobnosti se Vy i žáci vždy dozvíte před zájezdem z našeho infolistu s podrobnými pokyny k zájezdu.

Jak je to s volnými termíny?

Má-li Vaše škola jasně stanovený neflexibilní termín, kdy se zájezd má konat, vždy se Vám snažíme vyjít vstříc. V takovém případě je však dobrý nápad zájezd rezervovat co nejdříve, protože nejoblíbenějším hotelům a průvodcům se termíny rychle plní již na začátku školního roku!

Jak je to s cestovním pojištěním?

Všechny naše školní zájezdy automaticky mají v ceně pojistný produkt AXA Komfort. Tento pojistný produkt má v ceně pojištění léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti a zavazadel.

Cestovní pojištění je vždy automaticky sjednáno i pro pedagogy.

Jaké doklady žáci potřebují pro cestu do zahraničí?

Všichni účastníci zájezdu musí mít s sebou občanský průkaz, anebo cestovní pas. Pro děti do 14,99 let je možné mít i takzvanou dětskou občanku, poplatek za její vystavení je 100 Kč.

Speciální případ - u zájezdů do Velké Británie musí všichni mít cestovní pas, občanský průkaz nestačí! Neobčané EU (například vietnamští studenti) musí mít také vyřízené vízum!

Jaká je kapacita autobusu?

Naše kancelář disponuju všemi dostupnými velikostmi autobusů. Všechny naše zájezdy jsou kalkulovány na minimální počet 45 plně platících účastníků a nejčastěji využíváme autobusy, kde budete mít k dispozici 51 - 57 míst. V případě potřeby však můžeme využít i nestandardní autobus, kde budete mít až 63 míst (parkuje v Praze), anebo patrový autobus, kde budete moci využít 79 - 81 míst.

Je možné vypravit i zájezdy s menším autobusem a s menší skupinkou pod 40 žáků, tyto zájezdy se ale výrazně prodraží, protože náklady na dopravu se rozpočítávají mezi nižší počet účastníků. Dle naší zkušenosti nemá příliš smysl zájezd s malým počtem účastníků uvažovat.

Délka
6 dní / 3 noci
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 10 500 Kč
za osobu

Cena uvažuje alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci pro jiný region.

No items found.

Poptávka zájezdu

Do poznámky nám prosím napište možné termíny či období/měsíc, kdy plánujete vyjet. Můžete přidat i případné dotazy či poznámky, zkrátka cokoliv Vám přijde důležité. :-)

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů.

Děkujeme za vaši zprávu, brzy se vám ozveme.
Oops! Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu nebo nás kontaktujte.
Jsme tu pro Vás.

Už 13 let s námi objevujete Evropu

Nejen, že jsme veškeré nabízené lokality osobně navštívili, ale navíc vám program zájezdu dokážeme upravit přesně na míru.

13 let
na trhu
100 tis.
cestujících
1600
autobusů
90+
programů
Učitelé nic neplatí
Na každých 14 dětí připadá pedagog zdarma
Zájezdy na míru
Každý zájezd upravíme přesně dle Vašich potřeb
Moderní autobusy
Sázíme jen na časem ověřené dopravce
Propracované programy
Správně sestavený program je základ úspěchu
Propagační materiály
Atraktivní leták a plakát ke každému zájezdu
Rodinná cestovka
Soustředíme se na kvalitu, ne kvantitu
Vyfiltrované zájezdy0 z celkových 0 zájezdů.
Zobrazit všechny zájezdy
No results found.
Button Text