S cookies si náš web více vychutnáte
Aby vám šlo brouzdání na našich stránkách jako po másle, povolte prosím cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami v nastavení.
Vyhledat zájezdy
Kam jedete
Za čím jedete
Na kolik dní
Zvolené preference
Tag
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Velký okruh po Provence

Školní zájezd do Provence, Francie

Délka
6 dní / 3 noci
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 9 100 Kč
za osobu

Cena je kalkulována na počet alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci na vaše místo odjezdu.

Procestovali jsme celou Evropu
Naše programy vznikají na základě osobní zkušenosti z místa.
Vycházíme vám vstříc
Každý program je možné upravit na míru.
Přes 100 000 cestujících
Přípravou zájezdů žijeme již 12 let, nic nás už nepřekvapí.

V kostce

Šestidenní školní zájezd nás zavede do nejkrásnějších částí provensálské přírody i do metropolí s historickými centry. V Orange uvidíme největší dochovalé římské divadlo, v Avignonu nádherný Papežský palác, v Arles nemineme římský amfiteátr a v Marseilles se projdeme největším středozemním přístavem. Nadchne nás NP Camargue, kde chovají místní plemeno koní, či rudá okrová příroda v Rousillon. V klášteře Sénanque si zase můžeme zakoupit levandulový med a v nedalekém Fontaine de Vaucluse navštívíme největší říční pramen ve Francii.

Chtěla bych poděkovat za bezproblémový školní zájezd. Vše se podařilo a paní průvodkyně byla velmi vstřícná.

Gymnázium Čáslav

Program školního zájezdu

1. den: Přesun od školy do Francie

Odjezd v podvečerních hodinách od Vaší školy nebo jiného předem domluveného místa.

2. den: Orange a Avignon

Ranní příjezd do Provence. Zastávka v městečku Orange, které bylo zařazeno na Seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se zde totiž významné pozůstatky římské éry – nejzachovalejší antické divadlo v Evropě, ve kterém dodnes probíhají představení, a 19 metrů vysoký vítězný oblouk, rovněž ve výborném stavu.

Zbytek dne strávíme v Avignonu – středověkém sídle papežů. Mezi nejznámější památky patří Papežský palác – nejvyšší gotický palác v Evropě – a Avignonský most, který je kuriózní svojí neúplností, končí totiž vprostřed řeky Rhôny. Zájemci o umění mohou navštívit muzeum Petit Palais s bohatou sbírkou středověkého a renesančního malířství a sochařství. Chcete-li lépe poznat francouzskou kuchyni, zkuste zamířit do tržnice Les Halles, čeká Vás zde přehlídka místní zeleniny a ovoce, ryb, mořských plodů, sýrů či tradičních baget. Za suvenýry se vydejte do spletě romantických uliček plných obchůdků s tradičními provensálskými produkty, francouzskou módou, uměním či vínem. Chvíli odpočinku si můžete užít na hlavním náměstí Place de l’Horloge či na procházce podél klidné řeky Rhôny s výhledy na město.

Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování. V Provence využíváme výhradně hotely s vlastní sprchou na všech pokojích.

3. den: Pont du Gare, Arles

Ráno uděláme zastávku u slavného Pont du Gare (UNESCO), velmi zachovalého akvaduktu postaveného Římany nad mělkou řekou Gardon. Právě za ranního slunce je pohled na viadukt nejkrásnější! Možnost procházky po jeho ochozu.

Pak se přesuneme do města Arles, které je zapsané na Seznamu UNESCO. Naším cílem bude historické centrum s řadou římských a románských památek. Prohlédneme si například zachovalý amfiteátr, římské divadlo či římský hřbitov Alyscamps.

Autobusem se vydáme na cestu skrz Národní přírodní park Camargue – nížinnou oblast s mnoha mokřady, kde při troše štěstí spatříme místní koně menšího vzrůstu, kterým se říká camargské, anebo hejna plameňáků, kterým se zde dobře daří. Na konci cesty přírodním parkem na nás čeká vesnička Saintes-Maries-de-la-Mer, kde si prohlédneme netradiční poutní kostel Église des Stes-Maries. Na závěr dne si odpočineme na místní nekonečné písečné pláži, v případě přízně počasí možnost osvěžení ve Středozemním moři.

Ve večerních hodinách návrat na hotel.

4. den: Poznávací stezka Sentier des Ocres

Po snídani se vydáme do městečka Rousillon, které je zajímavé netradiční okolní krajinou mimořádně bohatou na okr – červeně zbarvenou drolivou horninu. Zde se pěšky vydáme na poznávací stezku Sentier des Ocres, díky které si tento rudý přírodní úkaz budeme moci vychutnat.

Po průzkumu okrových hor v Rousillonu budeme pokračovat cestou provensálskou přírodou, až se nám vysoko na návrší zjeví Gordes, magické místo, které se umisťuje v žebříčkách nejkrásnějších francouzských vesnic. Jednotlivé domky jsou jeden vedle druhého zabudovány přímo do skály, kolem které tvoří spirálu, na vrcholu pahorku vesnici dominuje zámek. Kamenné uličky nedotčené moderní civilizací jsou rájem pro fotografy. Nedaleko městečka Gordes v údolí najdeme slavný klášter Sénanque, který svojí jednoduchostí dokonale zapadá do krajiny. Přímo u kláštera mniši pěstují lány levandulí, které spolu s klášterem tvoří neopakovatelnou scenerii známou z fotografií. Na místě je možné zakoupit si výborné výrobky, které mniši z levandulí produkují, například výborný levandulový med.

Na závěr dne zamíříme do Fontaine de Vaucluse, kde prozkoumáme největší pramen řeky ve Francii. Řeka La Sorgue zde vyvěrá z hluboké skalní propasti, v letním období je množství a síla vyvěrající vody až neuvěřitelná. Zaujme nás i křišťálová čistost pramenu, pramen ve skále působí jako ledovcové jezírko typické pro alpské oblasti.

Ve večerních hodinách návrat na hotel.

5. den: Marseilles

Zájezd zakončíme pobytem v přímořské metropoli Marseilles, druhém největším městě Francie. Město je známé svým nekonečným přístavem, který je největším ve Středozemí, i proto se místní restaurace rády specializují na ryby a voní tu místní rybí polévka bouillabaisse. Přístavní původ metropole dnes připomíná původní přístav Vieux-Port, který se stal turistickým centrem, a malebná čtvrť Panier, kde se můžete toulat pohlednými uličkami. Minout nesmíme ani baziliku Panny Marie Sněžné, která se tyčí nad starým přístavem. Na věži baziliky zpozorujeme zlatou sochu světice, která má ochraňovat město. V Marseille najdeme i placenou městskou pláž.

Z přístavu Vieux-Port se také můžeme vydat na plavu na ostrov If proslavený v románu Hrabě Monte Christo. Právě zde najdeme pevnost s věznicí, kde byl v románu hrabě vězněn.

Večer nezbývá než metropoli zamávat a zamířit do ČR. Au-revoir, Provence!

6. den: Návrat do Čech

Kolem poledne návrat do ČR.

Náš tip

Co je a není v ceně

1 místo zdarma na 14 platících účastníků včetně vstupů

doprava zájezdovým autobusem (WC, video, nápoje, pásy) – garance moderního vozu

3x ubytování – třílůžkové pokoje v hotelu Premiere Classe s vlastní koupelnou

3x bufetová snídaně

český průvodce cestovní kanceláře

rozšířené cestovní pojištění (léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti, zavazadel)

pojištění proti úpadku CK

přistavení autobusu ke škole

přizpůsobení programu dle Vašeho přání

ubytovací taxy, vstupy a MHD

Cena je platná při účasti alespoň 45 platících osob. Cena je kalkulována na odjezd z Prahy a okolí, u dalších odjezdových míst může být cena upravena.

Často kladené dotazy

Jak je to s volnými termíny?

Má-li Vaše škola jasně stanovený neflexibilní termín, kdy se zájezd má konat, vždy se Vám snažíme vyjít vstříc. V takovém případě je však dobrý nápad zájezd rezervovat co nejdříve, protože nejoblíbenějším hotelům a průvodcům se termíny rychle plní již na začátku školního roku!

Jaká je kapacita autobusu?

Naše kancelář disponuju všemi dostupnými velikostmi autobusů. Všechny naše zájezdy jsou kalkulovány na minimální počet 45 plně platících účastníků a nejčastěji využíváme autobusy, kde budete mít k dispozici 51 - 57 míst. V případě potřeby však můžeme využít i nestandardní autobus, kde budete mít až 63 míst (parkuje v Praze), anebo patrový autobus, kde budete moci využít 79 - 81 míst.

Je možné vypravit i zájezdy s menším autobusem a s menší skupinkou pod 40 žáků, tyto zájezdy se ale výrazně prodraží, protože náklady na dopravu se rozpočítávají mezi nižší počet účastníků. Dle naší zkušenosti nemá příliš smysl zájezd s malým počtem účastníků uvažovat.

Jak je to s ubytováním?

Ve většině destinací již máme oblíbené hotely či hostely, které dlouhodobě využíváme a jsou prověřené časem. Strava vždy probíhá formou bufetové snídaně, každý se může dosyta posilnit před programem daného dne. :-)

Pokoje vždy rozdělujeme tak, aby přesně seděly na počet dívek a chlapců, a seznam pokojů vždy máte k dispozici předem, aby se žáci mohli ještě ve škole rozdělit. Pedagogové mají pro sebe jeden samostatný pokoj.

Název ubytování a případné podrobnosti se Vy i žáci vždy dozvíte před zájezdem z našeho infolistu s podrobnými pokyny k zájezdu.

Jak je to s cestovním pojištěním?

Všechny naše školní zájezdy automaticky mají v ceně pojistný produkt AXA Komfort. Tento pojistný produkt má v ceně pojištění léčebných výloh, asistence, úrazu, odpovědnosti a zavazadel.

Cestovní pojištění je vždy automaticky sjednáno i pro pedagogy.

Jaké doklady žáci potřebují pro cestu do zahraničí?

Všichni účastníci zájezdu musí mít s sebou občanský průkaz, anebo cestovní pas. Pro děti do 14,99 let je možné mít i takzvanou dětskou občanku, poplatek za její vystavení je 100 Kč.

Speciální případ - u zájezdů do Velké Británie musí všichni mít cestovní pas, občanský průkaz nestačí! Neobčané EU (například vietnamští studenti) musí mít také vyřízené vízum!

Délka
6 dní / 3 noci
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Doprava
Autobusová
Vhodné pro
II. stupeň ZŠ / SŠ
Termín
Kdykoliv
od 9 100 Kč
za osobu

Cena uvažuje alespoň 45 žáků s odjezdem z Prahy a okolí. Rádi vám zašleme kalkulaci pro jiný region.

Chtěla bych Vám moc poděkovat za zprostředkování zájezdu do Paříže pro naši školu, byli jsme velmi spokojeni. Výborná byla spolupráce s paní průvodkyní.

ZŠ T.G. Masaryka, Ivančice
Školní zájezd do Paříže a Disneylandu, Francie

Chtěla jsem Vám poděkovat za skvělou organizaci školního zájezdu do Paříže. Vše proběhlo bezvadně. Paní průvodkyně byla velmi šikovná, pohotová, ochotná, příjemná. I páni řidiči odvedli výborně svou práci. Ještě jednou moc za všechno děkuji a budu se těšit na další spolupráci.

OA Ostrava
Školní zájezd do Paříže a Versailles, Francie

Zájezd proběhl bez problému a paní průvodkyně i oba páni řidiči byli profesionálové. Ještě jednou děkujeme za bezproblémovou organizaci.

Gym. Mojmírovo náměstí, Brno
Školní zájezd do Paříže, Francie

Děkujeme za organizaci skvělého zájezdu. Jsem moc ráda, že jsme vše zvládli s trochou štěstí, ale především díky dobře odvedené práci řidičů. Budu ráda, pokud budeme spolupracovat i nadále.

OA Ostrava
Školní zájezd na Francouzskou riviéru, Francie

Chtěla bych poděkovat za bezproblémový školní zájezd. Vše se podařilo a paní průvodkyně byla velmi vstřícná.

Gymnázium Masarykova, Čáslav
Školní zájezd do Provence, Francie

Ze zájezdu jsme nadšení. Výborná slečna průvodkyně se znalostí francouzštiny. Již nyní plánujeme další zájezd do Normandie.

Gymnázium Kladno
Školní zájezd na Francouzskou riviéru, Francie

Chci Vám poděkovat za spolupráci, zájezd se povedl. Ozvu se hned, jak vymyslíme další termín a destinaci. :)

ZŠ Zeleneč, okr. Praha-východ
Školní zájezd do Paříže a Normandie, Francie

Chtěla bych poděkovat za zorganizování výletu do Paříže. Pan průvodce byl velkým přínosem.

Gymnázium Mojmírovo Náměstí, Brno
Školní zájezd do Paříže a Versailles, Francie

Poptávka zájezdu

Do poznámky nám prosím napište možné termíny či období/měsíc, kdy plánujete vyjet. Můžete přidat i případné dotazy či poznámky, zkrátka cokoliv Vám přijde důležité. :-)

Odesláním souhlasíte se
zpracováním osobních údajů.

Děkujeme za vaši zprávu, brzy se vám ozveme.
Oops! Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu nebo nás kontaktujte.
Jsme tu pro Vás.

Už 13 let s námi objevujete Evropu

Nejen, že jsme veškeré nabízené lokality osobně navštívili, ale navíc vám program zájezdu dokážeme upravit přesně na míru.

13 let
na trhu
100 tis.
cestujících
1600
autobusů
90+
programů
Učitelé nic neplatí
Na každých 14 dětí připadá pedagog zdarma
Zájezdy na míru
Každý zájezd upravíme přesně dle Vašich potřeb
Moderní autobusy
Sázíme jen na časem ověřené dopravce
Propracované programy
Správně sestavený program je základ úspěchu
Propagační materiály
Atraktivní leták a plakát ke každému zájezdu
Rodinná cestovka
Soustředíme se na kvalitu, ne kvantitu
Vyfiltrované zájezdy0 z celkových 0 zájezdů.
Zobrazit všechny zájezdy
No results found.
Button Text